Nowa strona przedszkola

https://przedszkolestawiski.pl

   
BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

„W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi , mali

zgromadzeni na tej sali.”

 Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. 12 lutego 2020 r. w  pięknie udekorowanej sali gimnastycznej naszego przedszkola z użyciem efektów świetlnych i dymnych odbył się bal karnawałowo-choinkowy. Rozpoczęcia zabawy  dokonał pan G. Paczoszka, który w tym roku był głównym prowadzącym tejże imprezy. Towarzyszyła mu Śnieżynka z zaprzyjaźnionego z naszym przedszkolem GOKiS-u, która zabawiała naszych podopiecznych. Na początku balu nastąpiła prezentacja poszczególnych grup, podczas której  dzieci w przepięknych kostiumach zaprezentowały się przy dźwiękach muzyki ulubionych tańców. Mogliśmy podziwiać królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, piratów, skrzatów, rycerzy, muszkieterów, czy policjantów. Gdy usłyszeliśmy pierwsze rytmy wesołej muzyki przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były “tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”,samba, macarena  i ” Krasnoludek”. Jednym słowem zabawa na 102!!!. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze dostarczając niezapomnianych wrażeń. Wytchnieniem od przedniej zabawy był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Niesamowitym przeżyciem była wizyta św. Mikołaja ,który to obdarował wszystkich uczestników balu prezentami.

 Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów oraz panu G.Paczoszce za sprawne i atrakcyjne przeprowadzenie zabawy. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

   

Babci i Dziadka – przyznać to trzeba,

każdemu dziecku w życiu potrzeba.

Znana to para, bardzo kochana,

 przez wszystkie dzieci jest szanowana.

        W naszym przedszkolnym kalendarzu styczeń jest zawsze niezwykle ciepłym miesiącem, a to oczywiście z okazji dwóch cudownych dni: Dnia Babci i Dnia Dziadka. Tak też było i w tym roku.

W podziękowaniu za wielkie serca babć i dziadków w dniach 15-17 stycznia w grupach odbyły się uroczystości z okazji ich zbliżającego się święta. Na początku każdej z nich przypomniano jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie. Zaproszeni goście mieli okazję do odbycia sentymentalnej podróży do lat swojej młodości. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. 

Dziadkowie z chęcią patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Z radością i uśmiechem oraz łzami wzruszenia nagradzali występy gromkimi brawami. 

Na zakończenie przedszkolaki wręczyły gościom niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Choć na policzkach Babć i Dziadków pojawiły się łezki, to i tak był to bardzo radosny dzień, wypełniony szczęściem i miłością.

   

 „Grudniowa święta noc

z kolędą przyszła do nas.

Grudniowa piękna noc

przez ludzi wymarzona.

 

Boże Narodzenie to najpiękniejsze, najuroczyściej obchodzone, a przy tym najbardziej rodzinne święta, na które długo czekają zarówno dorośli jak i dzieci. Święta te mają wyjątkowy charakter. Jak wiemy, jednym z najpiękniejszych zwyczajów Bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. W kolędach odnaleźć można czystą poezję, najpiękniejszą muzykę oraz wiele śladów dawnych polskich obyczajów. Kolędy są częścią naszej historii narodowej, dlatego  dzieci i pracownicy przedszkola do wspólnego kolędowania zaprosili gości, którzy wraz z przedszkolakami włączyli się do wspólnego śpiewu.  Oprócz tradycyjnych polskich kolęd można było posłuchać przepięknych pastorałek przeplatanych  wierszami o tematyce bożonarodzeniowej.

Na zakończenie wszyscy zebrani dzielili się opłatkiem i składali życzenia. Wytworzyła się niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera rodzinnego spotkania pełnego ciepła i bliskości.

Wspólne spotkanie przebiegało w miłej i podniosłej atmosferze, a magia świąt ma to do siebie, że ogarnia i małych i dużych.

   
„Ozdoba choinkowa”  - konkurs plastyczny

Chcąc podtrzymać wielowiekową tradycję wśród najmłodszego pokolenia w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs plastyczny na najciekawiej wykonaną „Ozdobę choinkową”.

Celem konkursu było rozbudzanie kreatywności dzieci w wieku przedszkolnym, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz promowanie talentów.

Na konkurs wpłynęło 67 prac plastycznych, wykonane przez małych artystów z każdej z grup przedszkolnych. Prace dzieci nawiązywały do tradycji bożonarodzeniowej , a wykonane zostały za pomocą różnorodnych technik plastycznych. Wszystkie prace zaskakiwały pomysłowością, formą i kolorystyką.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 18 grudnia 2019 roku. W skład komisji weszły następujące osoby:

Joanna Kossewska – nauczyciel ZSP w Stawiskach,

Grzegorz Paczoszka – nauczyciel  ZSP w Stawiskach,

Powołana komisja oceniała pomysłowość, oryginalność, samodzielność jak też walory estetyczne wykonanych prac. Po długich naradach komisja wyróżniła 10 prac.

Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy drobne upominki.

Wszystkim uczestnikom  dziękujemy, a wygranym gratulujemy.

   

„6 grudnia – jak dobrze wiecie

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie”.

6 grudnia 2019 roku nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały i wyglądały przez okno czy nie słychać dźwięku dzwonków Świętego  Mikołaja. I stało się . We wczesnych godzinach rannych przybył do przedszkola. Dzieci były bardzo szczęśliwe, nawet szczególnie strwożone maluszki, kiedy na salę wszedł oczekiwany gość.

Święty Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu, którego uczyli się przez ostatni czas. Po wspólnej zabawie, Mikołaj rozdawał prezenty. Odważne dzieci siadały mu na kolana i szeptały coś do ucha, a on uśmiechał się tajemniczo i kiwał głową. „Szkoda, że taki gość pojawia się tylko raz w roku” -  mówiły dzieci, „ ale w tym jest cała magia” – odpowiedziała im nauczycielka.

Na koniec wizyty dzieci zaprosiły Świętego Mikołaja za rok i obiecały być grzeczne w domu i w przedszkolu.

Do zobaczenia Święty Mikołaju! Pamiętaj o nas.

   
„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

29 listopada 2019 roku w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki w naszym Przedszkolu to już tradycja. Przedszkole powitało wszystkich przekraczających jego próg tajemniczym andrzejkowym nastrojem. Przyczyniła się do tego zapewne stosowna, magiczna dekoracja na drzwiach i w każdej sali, która zawierała wiele duchów, czarnych kotów, nietoperzy czy czarownic.  Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli w noc z 29 na 30 listopada.

Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc. Wróżby miały  dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W naszym przedszkolu ten dzień był również dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

 Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, wróżenia z kart czy kolorów, itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa okazała się wspaniała, dostarczyła wielu przeżyć i emocji. Dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.
   
Lepiej czytać niż klikać

We wtorek 29.X.2019r. dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Lepiej czytać niż klikać” w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego Arena z Białegostoku. W ciekawym i zabawnym przedstawieniu aktorzy przestrzegali dzieci przed zagrożeniami i uzależnieniem od gier komputerowych.

 

 
   
 
   
   
 
   
 

Archiwum 2018/2019

Archiwum 2017/2018

Archiwum 2016/2017

Archiwum 2015/2016

Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach