Jestem przedszkolakiem, lat niewiele mam, lecz o naszym kraju opowiem chętnie Wam.

Miłości do Ojczyzny uczy się dzieci  już  w przedszkolu. 

Są one wprowadzane w patriotyzm stopniowo - poczynając od tego, co jest im bliskie, z czym mogą zetknąć się bezpośrednio, przechodząc następnie do spraw coraz dalszych.  Zaczynając od patriotyzmu prostego do tego coraz szerszego, związanego z obrzędami, zwyczajami, symboliką narodową –nauczyciele uświadamiają dzieciom kim są, skąd się wywodzą. Uczą je bycia Polakami, uczą miłości do kraju ojczystego.  

W tym roku nasze przedszkolaki Narodowe Święto Niepodległości obchodziły niezwykle uroczyście. Dzieci z grupy „Biedronki” i „Muchomorki” przystrojone w biało- czerwone symbole narodowe całej społeczności przedszkolnej, dyrekcji, rodzicom oraz zaproszonym gościom zaprezentowały patriotyczny program artystycznyA jak było zobaczcie sami.
   
„Każdy przedszkolak wie, że zmarłym pamięć należy się”

zapraszamy do galerii.

   
Pluszowy miś zajmuje się bezpieczeństwem nie od dziś

Dnia 24.10.2017r. na zaproszenie  dzieci i nauczycielek przybyła do naszego przedszkola policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Tego dnia dzieci z grup „Muchomorki” i „Biedronki” zgromadziły się, aby powitać niecodziennego gościa.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę, policyjny lizak, pałka oraz  kajdanki.

 W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy  dzieci podarowały własnoręcznie wykonaną laurkę. Pani policjantka odwdzięczyła się dzieciom odblaskami. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.

   
Jan Paweł II jest wśród nas - Jan Paweł II kocha nas”

Takim hasłem ks. Wojciech Turek przybliżył przedszkolakom z grup „Biedronki” i „Muchomorki” postać papieża Polaka. Na zajęciach dzieci wykonały techniką origami portrety Jana Pawła II, które zostały umieszczone w kąciku patriotycznym.

Wykonały również wiązankę z kwiatów, którą złożyły pod pomnikiem Papieża Polaka, przy którym odśpiewały ulubioną pieśń papieża - „Barkę’.

 
   
   
   
Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach