Konkurs piosenki "Rozśpiewane Przedszkole"

Dnia 9 czerwca 2017r. w Miejskim Przedszkolu w Stawiskach odbył się             Konkurs Piosenki Dziecięcej pod hasłem „Rozśpiewane przedszkole”.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 23 przedszkolaków. Każdy uczestnik miał przygotować piosenkę odpowiednią do możliwości wykonawczych i wieku uczestnika.

Powołano komisję konkursową, w skład której weszły :

·         Przewodnicząca - pani Mariola Olender, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Stawiskach.

·         Członek komisji -  pani Elżbieta Zawrotna, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Stawiskach.

·         Członek komisji - pan Grzegorz Paczoszka, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Stawiskach,

 

Komisja w w/w składzie dokonała oceny wykonawców. I tak wyróżniono następujące dzieci: Julię Szmitko, Emilię Przyborowską, Karolinę Chojnowską, Alicję Zebrowską, Kacpra Chojnowskiego, Zuzannę Wolanowską, Szymona Redyka, Szymona Klimowicza i Marlenę Włodkowską.

Wszyscy  uczestnicy otrzymali dyplomy, zaś wymienione dzieci otrzymały nagrody rzeczowe w postaci książeczek wraz płytą z muzyką dziecięcą. Pozwoli im to na dalsze rozwijanie zdolności muzycznych.

 
   
Dzień Matki w grupie Jeżyki
Jak co roku, przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Dnia 26.05.2017r. wszystkie dzieci z grupy Jeżyki zaprosiły swoich rodziców do przedszkola.

Na scenie słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom róże i kolorową ramkę ze zdjęciem, a następnie zaprosiły na słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

   
Dzień Matki w grupie Wiewiórki
Jak co roku, przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” świętowały Dzień Mamy i Taty. W scenografii majowej łąki „ wszystkie dzieci się zebrały, święto Mamy uczcić chciały. Zamieniły się rolami – dzisiaj stały się kwiatami”.
Dnia 25.05.2017r. słowem i piosenką nasze maluchy wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim Rodzicom piękne kwiaty i laurki, a następnie zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była podniosła.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
   
Dzień Matki Biedronki

Dnia 26 maja 2017r grupa biedronki zaprosiła swoje mamy na przygotowaną uroczystość z okazji „Dnia Matki”.

Dzieci chcąc podziękować mamom za ich trud w wychowanie i za to, że „są” recytowały wiersze, tańczyły, śpiewały piosenki, w których wypowiedziane słowa układało się muzyczne laurki.

Mamy ze wzruszeniem podziwiały swoje pociechy i ukradkiem ocieraly łezki, bo która mama jest w stanie powstrzymać, gdy usłyszy takie słowa:

 „ Kocham Cię, Ti Amo, Je T'aime,

I nie pytaj mnie dlaczego tak jest,

Ty jesteś mą mamą, wspaniałą, kochaną,

Jedyną na zawsze i kochasz mnie też.”

         Na zakończenie dzieci odśpiewały mamom „Sto lat”, wręczyły przygotowane upominki, mocno uściskały, ucałowały i zaprosiły na słodki poczęstunek.

         Był to wyjątkowy dzień, pełen emocji i wrażeń, zarówno dla dzieci jak i ich mam.

   

Dzień Matki "Muchomorki"

Uroczystość Dnia Mamy to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Z tej właśnie okazji już 25 maja 2017 roku  w naszym przedszkolu w grupie „Muchomorki” odbyła się uroczysta akademia z tej okazji. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą, a czasem ze śmiechem lub wzruszeniem oglądali i słuchali wierszy, inscenizacji, piosenek i tańców przygotowanych specjalnie dla nich.

Na zakończenie dzieci składały kochanym Mamom życzenia. Podczas wręczania laurek i kwiatów całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień przyniósł wiele niespodzianek i jeszcze więcej radości dzieciom i ich Mamom. Można to zaobserwować w galerii zdjęć z uroczystości Dnia Matki. Zapraszamy!
   
„Poeci dla dzieci

Konkurs recytatorski pod hasłem „Poeci dla dzieci odbył się w przedszkolu        18 maja 2017 roku. Dzieci już obyte ze sceną, pełne odwagi do publicznych wystąpień, mogły pochwalić się „swoim talentem” recytatorskim.

Tematyka tego konkursu nawiązywała do innowacji pedagogicznej pt. „Poeci dla dzieci” prowadzonej w tym roku przez p. Urszulę Łakus –Dzięgielewską. Wiązała się także z akcją czytania dzieciom przez różnych zaproszonych gości, dzieci szkolne i nauczycieli. Dzieci w ciągu roku zapoznały się z twórczością takich poetów jak: Wanda Chotomska, Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Joanna Kulmowa, Agnieszka Frączek, Ludwik Jerzy Kern, Dorota Gellner, Maria Konopnicka. Popularyzowanie poezji tych poetów i udział w konkursie pozwoliły rozwinąć u dzieci zainteresowania i zdolności recytatorskie, kulturę żywego słowa, zainteresowanie poezją, wzbogaciły słownictwo, pobudziły wyobraźnię, poprawną mowę. Dzieci coraz chętniej słuchają czytanych książek, a także zaczynają interesować się samodzielnym czytaniem. Słuchanie pięknej literatury dziecięcej wpływa także na rozwój prawidłowych postaw i zachowań u dzieci, wzbogaca ich świat.

W konkursie wzięło udział  22 dzieci w wieku 3-6 lat.  Dzieci występowały na scenie, na tle dekoracji znanych autorów wierszy i ich nazwisk. Organizatorem konkursu była p. H. Bałdyga. Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Elżbieta Kwiecień- przewodnicząca konkursu, nauczyciel ZSP w Stawiskach, p. Anna Kupis - emerytowany nauczyciel j. polskiego naszej szkoły, p. Beata Nowicka - logopeda ZSP w Stawiskach, p. Tomasz Chojnowski- dyrektor ZSP w Stawiskach. Dokonując oceny brano pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. 

Po długich i burzliwych obradach komisji został odczytany werdykt:

I miejsce:   - Karwowska Julia

II miejsce:  - Rafałowska Alicja

III miejsce: - Zabielski Adam

Wyróżnienia:- Magdalena Mroczkowska, Grabowska Julia, Włodkowska Marlena, Zieja Zuzanna,  Kowalik Karol.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, znaczki oraz pamiątkowe dyplomy.

   
Konkurs plastyczny "Kartka Wielkanocna"

Kolejna Wielkanoc, kolejne żonkile, kolejne życzenia specjalne i miłe!

 Celem konkursu było rozbudzanie kreatywności dzieci w wieku przedszkolnym, rozwijanie wrażliwości estetycznej, umiejętności dostrzegania i przeżywania piękna oraz promowanie talentów.

Na konkurs wpłynęły 34 prace plastyczne wykonane przez małych artystów z każdej z grup przedszkolnych. Prace dzieci nawiązywały do tradycji Świąt Wielkanocnych, a wykonane zostały za pomocą różnorodnych technik plastycznych. Na kartkach wielkanocnych znalazły się symbole świąteczne (pisanki, zające wielkanocne, baranki, kurczaczki, bazie). Wszystkie prace zaskakiwały pomysłowością, formą i kolorystyką.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 6. kwietnia 2017 roku. W skład jury weszły następujące osoby:

ü  Tomasz Chojnowski- dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Stawiskach;

ü  Aldona Wesołowska- wicedyrektor ZSP w Stawiskach:

ü  Iwona Bogdańska- nauczyciel w ZSP  w Stawiskach

Powołana komisja oceniała zarówno pomysłowość, oryginalność, samodzielność, jak też i walory estetyczne wykonanych prac. Mimo to wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych z nich było dla jury bardzo trudne. Po długiej naradzie komisja postanowiła wyróżnić następujące osoby; Alicję Żebrowską, Sebastiana Wysockiego, Amelię Kuczyńską, Szymona Klimowicza, Adriannę Kalicką. Juliana Wysockiego, Zuzannę Zieja oraz Karolinę Chojnowską.

 Zwycięzcy otrzymali nagrody , a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.   

 zapraszamy do galerii zdjęć.

   
Teatrzyk „Wróbelek Felek na tropach wiosny”

28 marca 2017r. w naszym przedszkolu odbył się spektakl pt. „Wróbelek Felek na tropach wiosny” w wykonaniu  aktorów Teatru Narwal z Białegostoku. Tematyka przedstawienia wprowadziła dzieci w wiosenny klimat.

Głównym bohaterem spektaklu był wróbelek, który ze swoją przyjaciółką wroną, postanowił wyruszyć na wiosenną wyprawę. W czasie podróży spotkali sójkę potrzebującą pomocy towarzyszy  podczas  dalekiej wyprawy. Czy wróbelek pomógł sójce, pokazał jej piękno wiosennego świata i przekonał do zmiany planów? Możecie zapytać przedszkolaków. Oni już znają odpowiedź.

   
Powitanie Wiosny

„Marzanno, Marzanno -Ty zimowa panno

dziś Cię wyrzucimy, bo nie chcemy zimy! „

Wiosna chyba w każdym z nas budzi zachwyt. Człowiek staje się szczęśliwszy, bardziej radosny, a każdy dzień przepełnia go optymizmem.

Jest to niewątpliwie najpiękniejsza pora roku. Ze względu na towarzyszące jej słońce, ciepło i zieleń jest także najbardziej wyczekiwana przez nas wszystkich, a szczególnie przez dzieci.

Dlatego też 21 marca przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w Stawiskach zgodnie z tradycją i zwyczajem ludowym uroczyście pożegnały zimę, a wiosnę powitały barwnym korowodem. Rozpromienione dzieci
z kwiatami , bocianami , motylami w rękach i radosnym śpiewem na ustach przemierzały ulice naszego miasteczka. Swoim pozytywnym nastawieniem zarażały przechodniów, którzy odwzajemniali uśmiechy naszych milusińskich.
          

   
Teatrzyk „ Czarnoksiężnik z krainy Oz”

 28 lutego 2017r. w naszym przedszkolu odbył się spektakl pt. „Czarnoksiężnik z krainy Oz” w wykonaniu  aktorów Teatru KRAK-ART  z Krakowa.

Dzieci podczas spektaklu poznały perypetie Dorotki, która dziwnym trafem znalazła się w zaczarowanej krainie, gdzie spotkała Stracha na wróbla, który zamiast rozumu miał w głowie kapsle, robota bez serca i tchórzliwego lwa. Z magiczną pomocą Czarnoksiężnika z tej krainy oraz miłości, mądrości i odwadze dzieci uczestniczących w spektaklu,  udało się dać strachowi rozum, robotowi prawdziwe ludzkie serce, a strachliwemu lwu-wielką odwagę. Bajka nauczyła nas, że rozum, odwaga, serce i miłość pozwalają osiągnąć w życiu wszystko o czym marzymy i za czym tęsknimy, ale najpiękniejszym miejscem na ziemi jest dla nas wszystkich dom, w których czekają na nas najbliżsi.

   

Dzień Babci i Dziadka u „ Biedronek”

"Dziś życzenia dla Babci i Dziadka składa wnuków gromadka..."

                Takie słowa można było usłyszeć w naszym przedszkolu w dniu 20  I 2017r. z ust dzieci z grupy ,,Biedronki”, które przygotowały wspaniałe wiersze, piosenki i tańce dla swoich Babć i Dziadków.

                  Dziadkowie z chęcią patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Dziadkowie z radością i uśmiechem oraz łzami wzruszenia nagradzali występy gromkimi brawami. Po przedstawieniu przedszkolaki rozdały przygotowane laurki  z życzeniami i kwiatki.

           Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

           To były naprawdę wyjątkowe dni, mamy nadzieję, że na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i ich Dziadków! 

                       100 LAT DZIADKOWIE !!!

   
Dzień Babci i Dziadka w grupie „ Muchomorki”

           19 stycznia 2017 r. w naszym przedszkolu, w grupie „Muchomorki”, obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Przybyło wielu gości- babć i dziadków, których przywitała wychowawczyni grupy wskazując na ich ogromną rolę w wychowaniu dzieci i szczególne miejsce w rodzinie. Przedszkolaki przedstawiły część artystyczną.

Były to Jasełka bożonarodzeniowe oraz montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Kocham Babcię i Dziadka”. Dziadkom bardzo podobał się występ wnuków. Byli wzruszeni i często nagradzali swoje pociechy brawami. Następnie dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Dalsza część spotkania przebiegła w miłej, serdecznej atmosferze przy herbatce i ciastkach. To były niezapomniane chwile.

Kochani Dziadkowie – sto lat!

   
Dzień Babci i Dziadka - Jeżyki

Babci i Dziadka – przyznać to trzeba,

każdemu dziecku w życiu potrzeba.

Znana to para, bardzo kochana,

przez wszystkie dzieci jest szanowana

Przygotowania do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka rozpoczęły się w przedszkolu już przed pojawieniem się w kalendarzu kartki z datą tego styczniowego święta. Przedszkolaki pod okiem wychowawczyni przygotowywały upominki, które z dumą wręczyły swoim dziadkom podczas uroczystości. Chętnie uczyły się wierszy, piosenek i tańców.

Już w środę - 18 stycznia progi naszego przedszkola przekroczyli licznie przybyli babcie i dziadkowie. Tego bowiem dnia dzieci z grupy Jeżyki zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Zabrały zgromadzonych gości „autostopem” w podróż po minionych latach. W ten oto sposób chciały podziękować swoim najdroższym babciom i dziadkom za miłość, którą ich obdarzają. Dopełnieniem słów były laurki i kwiaty. To nic, że były z papieru. Będą one ozdobą niejednego babcinego stolika i wieczne jak miłość wnuków. Występy przedszkolaków wywołały u gości wiele wzruszeń, refleksji i zachwytu, zaś   u samych przedszkolaków wyzwoliły wiarę we własne możliwości, poczucie odpowiedzialności za swoją rolę oraz spontaniczną radość.

            Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości                       i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, nauczycielom, że nasza praca jest bardzo potrzebna, a dzieci to nasz wspólny skarb.    

Była to dla przedszkolaków swoista lekcja szacunku dla osób starszych i okazja do zacieśniania więzi rodzinnych.

   
Bal karnawałowy w przedszkolu

             Dnia 16 I 2017r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowo-choinkowy . Jak co roku dzieci przebrane były za różne postaci bajkowe i nie tylko. Były wróżki, królewny, królowie, biedronki, motyle, nie zabrakło również piratów spidermanów, policjantów, strażaków i innych barwnych postaci.

 Przedszkolaki bawiły się znakomicie przy rytmicznej muzyce, były różne zabawy ruchowe i konkursy pod przewodnictwem dwóch elfów . W trakcie zabawy  pojawił się długo oczekiwany gość – Św. Mikołaj, który bardzo szybko zaprzyjaźnił się z dziećmi i ruszył w tany. Zmęczony i wyczerpany Mikołaj poprosił o krzesło , by mógł odpocząć. Dzieci garnęły się do niego, a on obdarowywał je prezentami. W zamian za to przedszkolaki śpiewały mu piosenki, recytowały wiersze, niektóre nawet siadały na kolana i się przytulały.

           Po tak ogromnych emocjach Mikołaj pożegnał się z dziećmi słowami:  

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Dzieci udały się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

   
Jasełka w grupie Muchomorki
Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pachnący choinką, pełen magii, radości. To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych.
W tym roku w środę 21 grudnia przedszkolaki z grupy „Muchomorki” wraz z wychowawczynią wpisały się w kultywowanie tradycji świątecznych - przygotowały dla rodziców i gości przedstawienie pt. „Rodzi się Miłość”. Zaśpiewały znane wszystkim  kolędy i pastorałki, zaprezentowały piękne wiersze o tematyce wigilijnej, świątecznej,  mówiące o narodzeniu Dzieciątka. Grupa rodziców wspólnie z dziećmi śpiewała kolędy. Wszyscy składali  sobie najserdeczniejsze życzenia, było mnóstwo radości i życzliwości. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom przygotowane przez siebie kartki świąteczne, same zostały obdarowane słodkościami.
Jasełka w grupie Biedronki

Dnia 20 grudnia 2016 roku grupa „ Biedronek” pięknym występem jasełkowym wprowadziła swoich bliskich oraz zaproszonych gości w czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Tradycyjna forma pastorałki przybliżyła nam historię narodzin Syna Bożego w Betlejem.

Dzieci wcieliły się w pierwszoplanową rolę Maryi i Józefa. Liczne aniołki oznajmiły dobrą nowinę, pastuszkowie przybyli by pokłonić się Dzieciątku, a trzej Królowie z daleka przynieśli swe dary.

„ Mamo spójrz na świat jak z bajki cały jest…”

W naszym przedstawieniu nie zabrakło również tak ważnych postaci bajkowych: Jasia i Małgosi, Dziewczynki z zapałkami, Sierotki Marysi i Czerwonego Kapturka.

Żeby tradycji stało się zadość dzieci podzieliły się ze wszystkimi zebranymi opłatkiem i złożyły przepiękne życzenia od przedszkolaków.

   
„Wokół wigilijnego stołu” - Jasełka w rupie Jeżyki

Każde święta co roku odbywają się według tego samego schematu. Co roku ubieramy choinkę, łamiemy się opłatkiem i idziemy na pasterkę. Dzieci z niecierpliwością wyczekują pierwszej gwiazdki i upragnionych prezentów. Szykujemy suto zastawiony stół, na którym pyszni się 12 pięknie udekorowanych potraw.

Pierwsze przygotowania rozpoczynają się już wraz z początkiem grudnia -  pieczenie pierwszych pierniczków, a nawet rozglądanie się za prezentami. To wszystko to coroczny "rytuał", który posiada wyjątkową moc. Moc zbliżania, jednoczenia i wybaczania. To dobry moment, aby przypomnieć, skąd wzięły się i jakie są nasze ulubione zwyczaje bożonarodzeniowe.

Przed takim zadaniem stanęły dzieci z grupy Jeżyki, które 20 grudnia zaprezentowały montaż pt „Wokół wigilijnego stołu”. „Radosny nastał czas, choinkę ubieramy - Boże Narodzenie tym samym witamy. Piękne są to święta i tradycji mają wiele teraz wam przypomnimy, co się w tych dniach dzieje.”- tymi słowami rozpoczęły swój występ najstarsze przedszkolaki. Stopniowo wprowadzały nas w atmosferę świąt omawiając związane z nimi tradycje.

Dzieci chętnie recytowały wiersze, wykonywały pastorałki i swoim śpiewem zachęcały do wspólnego kolędowania. Na zakończenie przekazały rodzicom życzenia wraz z własnoręcznie wykonanymi laurkami.
   
Jasełka w grupie Wiewiórki

Dnia 21 grudnia 2016r. dzieci z grupy "Wiewiórki"  przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek.

 Ważnym celem było wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie  śmiałości występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Scena wypełniona była aniołkami i śnieżynkami, które śpiewały kolędy i pastorałki oraz recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli  pastuszkowie. Na koniach dotarli Trzej Królowie , którzy przynieśli Dzieciątku dary . Nasi artyści wykonywali układy taneczno-ruchowe. Świąteczną atmosferę podkreślała piękna dekoracja. Uroczystość zakończono gromkimi brawami i świątecznymi życzeniami.
   
„Ozdoba choinkowa”  - konkurs plastyczny

Chcąc podtrzymać wielowiekową tradycję wśród najmłodszego pokolenia w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs plastyczny na najciekawiej wykonaną „Ozdobę choinkową”.

Celem konkursu było rozbudzanie kreatywności dzieci w wieku przedszkolnym, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz promowanie talentów.

Na konkurs wpłynęły prace plastyczne, wykonane przez małych artystów z każdej z grup przedszkolnych. Prace dzieci nawiązywały do tradycji bożonarodzeniowej , a wykonane zostały za pomocą różnorodnych technik plastycznych. Wszystkie prace zaskakiwały pomysłowością, formą i kolorystyką.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 13 grudnia 2016 roku. W skład komisji weszły następujące osoby:

o   Tomasz Chojnowski – dyrektor ZSP w Stawiskach,

o   Aldona Wesołowska – wicedyrektor ZSP w Stawiskach,

o   Iwona Bogdańska  – nauczyciel świetlicy ZSP  w Stawiskach.

Powołana komisja oceniała pomysłowość, oryginalność, samodzielność jak też walory estetyczne wykonanych prac. Po długich naradach komisja wyróżniła 8 prac wykonanych przez następujące dzieci:

Patrycję Kurzątkowską, Piotra Kozłowskiego, Piotra Składanek, Karolinę Chojnowską, Agatę Kosińską, Michała Staniurskiego, Paulinę Wesołowską, Sebastiana Wysockiego.

Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy; a zwycięzcy drobne upominki. Wszystkim uczestnikom  dziękujemy, a wygranym gratulujemy.

 

 

Mikołaj w przedszkolu
We wtorek, 6 grudnia, wszystkie dzieci z naszego przedszkola z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja.  Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka  sań św. Mikołaja. Długo oczekiwany gość dotarł na czas. Gdy tylko pojawił się w drzwiach, na wszystkich buziach pojawił  się piękny uśmiech. Swoje wejście, jak na Mikołaja przystało, rozpoczął charakterystycznym: ”Hou, Hou, Hou!” Każda grupa z radością powitała gościa, a następnie zaprezentowała swoje umiejętności wokalne.
 Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.
   
Andrzejki w przedszkolu

W przedszkolu zabawa,
Andrzejek to czas,
Niech magia i wróżba
Króluje wśród nas…

Tym zaklęciem 30 listopada 2016 r. w miłej i wesołej atmosferze w poszczególnych grupach rozpoczęło  się magiczne i fantazyjne spotkanie andrzejkowe. Za zorganizowanie tej uroczystości odpowiedzialne były wszystkie nauczycielki. Panie zaczęły od przygotowania dekoracji na ten wyjątkowy wieczór, które to miały wprowadzić dzieci w wyjątkowy, magiczny   i tajemniczy  nastrój . Były więc sowy, duchy, dynie, czarne koty, nietoperze  i TAJEMNICZA KSIĘGA WRÓŻB, bo co to byłby za „ Wieczór Magii”, gdyby tej księgi zabrakło. Dzieci były zabawiane przez panie przebrane za czarownice, które z niezwykłym profesjonalizmem przepowiadały przyszłość. Dużym powodzeniem cieszyły się zarówno tradycyjne andrzejkowe wróżby jak i współczesne zabawy. W trakcie zabawy zaprezentowano różnorodne wróżby związane z dniem św. Andrzeja. Głównie chodziło o to, by uroczystość miała charakter wspólnej zabawy. Podczas spotkania przyszłość przepowiadano z talerza, z kolorów, z wosku, ustawiano buty, przebijano serca, kręcono butelką i z wielu, wielu innych wróżb.

Po emocjonujących wróżbach dzieci z chęcią zasiadły do stolików, na których czekał wspaniały słodki  poczęstunek przygotowany przez rodziców  i zabawa taneczna.

   
Wizyta w bibliotece

 Dnia 23.11.2016 roku wybraliśmy się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stawiskach w celu zwiedzenia i zapoznania się ze zbiorami książek dla dzieci, które znajdują się w Miejskiej Bibliotece w Stawiskach. Panie bibliotekarki zapoznały dzieci z zasadami korzystania z książek.

Opowiadały, jak dbać o czysty i estetyczny wygląd książek. Nasi milusińscy wysłuchali bajki o „ Zuzi - buzi”. Po wysłuchaniu bajki, pani animatorka porwała dzieci do wspólnych zabaw integracyjnych, których celem było przezwyciężenie strachu. Przedszkolaki podziękowały paniom za miło spędzonych czas i z uśmiechami na buziach wróciły do przedszkola.
   

TEATRZYK „ Przygody małego pingwinka”

15.11.2016 roku w naszym przedszkolu odbył się spektakl pt. „Przygoda małego pingwinka” w wykonaniu aktorów Teatru Narwal z Białegostoku. Celem przedstawienia było ukazanie wartości rodzinnych, przyjaźni, wytrwałości. Głównym bohaterem bajki był pingwinek,  który urodził się w zoo.

Poznał tam wielu przyjaciół, jednak zawsze marzył, aby dotrzeć do krainy wiecznego lodu. Czy mu się to udało? Przedszkolaki już znają odpowiedź na to pytanie.

 
   
TEATRZYK „ Planeta Samozdrowie i misja generała Osiłka”

 

6 października 2016 roku w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt.: „Planeta Samozdrowie i misja generała Osiłka” w wykonaniu aktorów ze studia artystycznego AKADA.

Głównym celem spektaklu była nauka prawidłowych sposobów odżywiania się i uświadomienie dzieciom, jakie mogą być skutki  spożywania  dużej ilości słodyczy i  długiego spędzania czasu przed telewizorem. Czynne włączenie przedszkolaków do spektaklu pozwoliło sprawdzić stan ich wiedzy  na temat sposobów dbania o własne zdrowie.
   

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

4 października 2016 roku w naszym przedszkolu  odbyło się spotkanie z policjantem. Spotkanie dotyczyło szeroko pojętego bezpieczeństwa.  Pan policjant opowiedział przedszkolakom  o swojej  pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, po której stronie pobocza drogi należy chodzić, gdy nie ma chodnika.
Powiedział również jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika,  co zrobić, gdy zaczepia nas nieznajomy oraz jak należy zachować się, gdy zaatakuje pies -  w tym miejscu dzieci miały możliwość nauczenia się pozycji obronnej  „żółwika”. Następnie pan dzielnicowy przypomniał numery alarmowe, które oczywiście każdy przedszkolak zna doskonale. Przedstawił   korzyści wynikające z noszenia elementów odblaskowych
   

Teatrzyk „ Sposób na urodę”

20 października 2016 roku do naszego przedszkola przyjechali aktorzy „Teatru BAJKI” z Białegostoku ze spektaklem „Przepis na urodę”. Spektakl opowiadał o Lilii, próżnej dziewczynce, córce zapracowanych, bogatych rodziców.

Pewnego dnia zapadła decyzja, że Lili pójdzie pierwszy raz do przedszkola. Dziewczynka w przedszkolu jest niemiła i skupiona na własnej urodzie, niestety złośliwy grymas na twarzy bardzo ją oszpeca – co zauważa kolega Benio. Kiedy rozmowa taty z córką nie przynosi skutku , w nocy, po północy w mieszkaniu pojawia się wróżka Klementyna, która rzuca czar na Lily. Dziewczynka zauważa, że dzięki używaniu magicznych słów i robieniu dobrych uczynków staje się piękniejsza.
   
Jesień w przedszkolu
Jesienna dekoracja sal
   
PRZEDSZKOLAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

                     W piątek 16.09.2016r. przedszkolaki z grup „Jeżyki” i „Muchomorki” włączyły się do akcji „Sprzątanie Świata”. Dzieci pod opieką pań, po wcześniejszym przygotowaniu worków na śmieci oraz włożeniu rękawiczek, udały się na spacer celem sprzątnięcia pobliskiego terenu. Przedszkolakom towarzyszyła piękna pogoda, która dodawała chęci do pracy, a były one bardzo potrzebne, gdyż jak się później okazało, śmieci było o wiele więcej niż można było się spodziewać.

 Zmęczone i zadowolone z dobrze wykonanego zadania przedszkolaki, z workami pełnymi śmieci, wróciły na teren przedszkola, aby zebrane odpady umieścić w kontenerach.

   
 
   
 
   
 
   

 

   
   
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
   
   
 
   
 
   
 
   
 
   
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
   
   
   
   
   
Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach