Publikacja  do konkursu wiedzy historycznej pobierz

   

Konkurs plastyczny organizowany pod patronatem Burmistrza Stawisk

Konkurs plastyczny
z okazji 590–lecia Miasta Stawiski

„Moje miasto-Stawiski”

Organizowany pod patronatem: Burmistrza Stawisk

Stawiski w roku 2016 obchodzą rocznicę 590-lecia swojego powstania. Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do wyrażenia poprzez sztukę swoich wyobrażeń, odkryć, marzeń w formie obrazów inspirowanych krajobrazami Stawisk i okolic.

Mamy nadzieję, że w dobie absolutnych rządów reklamy telewizyjnej i gier komputerowych, nie zagubi się dziecięca i młodzieńcza spontaniczność zawarta w twórczości artystycznej młodszego pokolenia, w opowieściach o naszym mieście, życiu, rzeczywistości, której nadadzą własną, niezwykłą formę. Inspiracją do działań mogą być fotografie historyczne i współczesne Stawisk, teksty literackie, legendy, baśnie i opowieści, a przede wszystkim obserwacja życia i atmosfery miasta. Przedstawiane obrazy mogą odzwierciedlać rzeczywistość, lub też refleksje dotyczące przyszłości pewnych miejsc, zdarzeń z historii, czy teraźniejszości miejskiej przestrzeni. Prace mogą przedstawiać architekturę, ciekawe miejsca, imprezy kulturalne i ważne wydarzenia z życia miasta.

Wierzymy, że prace młodych artystów będą widocznym świadectwem bogatej wyobraźni oraz niezwykłej wrażliwości plastycznej. Wystawa pokonkursowa przekona oglądających o ogromnym potencjale możliwościach drzemiących w każdym dziecku.

Organizatorzy

Regulamin konkursu w załączeniu

Załączniki

  1. Regulamin konkursu
   
Bezpieczne wakacje!

Lato i wakacje to wspaniały czas na beztroski wypoczynek. Chętnie spędzamy go nad brzegiem rzeki, jeziora, morza, w lesie, w górach, a także na wsi.

Życzymy wszystkim dużo słońca, uśmiechu i bezpiecznego wypoczynku. Życzymy abyście w kolejnym roku szkolnym wrócili z zapasem sił, gotowi do realizacji marzeń i planów.

 
   
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Fotoreportaż z zakończenia roku szkolnego uczniów klas I-V
   
Pożegnanie absolwentów
Fotoreportaż z zakończenia roku szkolnego uczniów klas VI
   
Festyn Rodzinny 2016

Fotorelacja z Festynu Rodzinnego 2016

   
Wycieczka Częstochowa, Kraków, Ojców

W dniach 14-16 czerwca uczniowie klas 6 oraz 4 uczestniczyli w trzydniowej wycieczce. Pierwszego dnia po udanej podróży zwiedzaliśmy Częstochowę i klasztor na Jasnej Górze. Następnego dnia od samego rana grupa wesołych i pełnych zapału turystów ruszyła na zwiedzanie Krakowa.

Wawel, krakowska starówka (sukiennice, Kościół Mariacki) a na sam koniec zdobyliśmy Kopiec Kościuszki. Uczniowie zasługują na  pochwałę, ponieważ cały dzień grupa poruszała sie pieszo. Nagrodą był widok, który ujrzeliśmy z Kopca Kościuszki. Ostatni dzień wycieczki to powrót do domu. Po drodze jednak zajechaliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zapraszamy do galerii zdjęć z wycieczki.

D.Pędzich, M. Grabowska, D. Sokołowska, G. Paczoszka

   
Pierwszaki na wycieczce  w Drozdowie

Dnia 10 czerwca 2016 r. klasy I a, I b i I c  pod opieką wychowawczyń: Aliny Chodnik, Zofii Kępy i Bożeny Nowickiej, uczestniczyły w wycieczce do Drozdowa.

Uczniowie zwiedzali z przewodnikiem zbiory Muzeum Przyrody, usytuowane w Dworku Stanisława Lutosławskiego. Dzieci bardzo  zaciekawiła wystawa ptaków
i zwierząt zamieszkujących Biebrzański Park Narodowy oraz zbiory motyli i akwaria z rybami z różnych kontynentów. Z dużym zainteresowaniem oglądali wszyscy  wystawę roślin leczniczych, które zostały wykonane ręcznie z papieru i bibuły. Brali udział w ciekawej  lekcji muzealnej oraz  podziwiali piękny park z jego roślinami i „małymi mieszkańcami”. Na koniec  wycieczki było ognisko. Pieczono kiełbaski, które na świeżym powietrzu  bardzo pierwszakom  smakowały.

   
Stany Zjednoczone Ameryki - prezentacje uczniów

    W ramach promocji języków obcych wśród dzieci i młodzieży, nauczyciele języka angielskiego co roku na jednym z apeli szkolnych przybliżają nam kulturę krajów anglojęzycznych. W roku 2015/2016 były to Stany  Zjednoczone.

Na scenie pojawili się Indianie - rdzenni mieszkańcy Ameryki - którzy odtańczyli taniec indiański i kowboje, którzy z kolei zaprezentowali taniec kowbojski.
     Mieliśmy też okazję zobaczyć  jednego z Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych - Thomasa Jeffersona , a także Tadeusza Kościuszkę - Polaka, który zasłynął w walce o niepodległość tego kraju.
    W postacie z minionych lat wcielili się uczniowie z klas Vb i VIc.
    Wysłuchaliśmy też piosenek w języku angielskim. Począwszy od tych, które powstały jeszcze za czasów kolonialnych, poprzez piosenki w stylu country, kończąc na współczesnych przebojach. Te ostatnie wykonał uczeń z klasy IVa.

    Apel odbył się tuż przed Festynem Rodzinnym, dlatego też nasi młodzi artyści mogli wystąpić na- ustawionej przed budynkiem szkolnym- profesjonalnej scenie.


Stawiski, 9 czerwca  2016 roku.                                Beata Ruszczyk i Marzena Grabowska
   

"Zakrętkowe" bractwo pomocy ze Stawisk.

Przywędrowało do nas kolejnych kilkadziesiąt worków z zakrętkami. Redakcję Telewizji Narew odwiedziło 26. uczniów i wychowawcy ze Szkoły Podstawowej w Stawiskach, którzy zbierali plastikowe korki na dalsze leczenie Pawełka Stelmaszyńskiego.

- Gromadzimy zakrętki, bo wiemy, że są one w stanie pomóc osobom potrzebującym - mówiła Beata Ruszczyk, wychowawca ze Szkoły Podstawowej w Stawiskach. - Dzięki temu też naszym podopiecznym otwieramy oczy na pomoc i uczymy ich wrażliwości wobec innych ludzi. Poza tym, jest to na prawdę dobra forma integracji.

Wycieczka do Łomży i do naszej Redakcji była nagrodą dla dzieci za uzbieranie tak dużej ilości plastikowych zakrętek. Najwięcej udało się zgromadzić klasie VB, jednak przedstawiciele klas VA i VC również wzięli udział w wizycie. W akcję zaangażowała się także Szkoła Filialna z Bud Stawiskich, która za pośrednictwem naszych gości, przekazała worki z zakrętkami.

- Zbieranie zakrętek już mi weszło w krew - mówiła piątoklasistka ze Stawisk. - Zaangażowałam się w akcję, którą zorganizował samorząd naszej szkoły. Pomysł jest super, bo dzięki niemu pomagamy. To jest ważne.

Bierzmy przykład i zbierajmy plastikowe zakrętki. Dzięki nim możliwe jest dalsze leczenie i bardzo kosztowne rehabilitacje naszego "zakrętkowego" bohatera - trzyletniego Pawełka Stelmaszyńskiego z Surał. A więc mobilizacja. Czekamy na Was w redakcji Telewizji Narew przy ul. Stary Rynek 13 w Łomży.

Dziękujemy Szkole Podstawowej ze Stawisk. Jesteście wielcy

   
Wycieczka do Mamuciej Doliny

 9 czerwca uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę nad Biebrzę do Mamuciej Doliny. Pan Marek – archeolog zapoznał dzieci z warunkami życia ludzi pierwotnych. Atrakcją  dla dzieci było szukanie kości dinozaurów, miotanie oszczepem i strzelanie z łuków.

Dzieci wykonywały  codzienne  czynności: ucierały zboże, a potem z mąki piekły podpłomyki oraz wędziły mięso. Musiały też rozpalić ogień za pomocą specjalnych przyrządów łuków z rzemienia i krzemienia.

Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym dostarczył dzieciom wielu wrażeń i radości. To była „żywa lekcja historii”. Dzieci spędziły przyjemnie wolny czas na świeżym powietrzu.  Drużyna Wilków i Łosi wykazała się cierpliwością i dokładnością. Wycieczkę zakończył spacer nad piękną Biebrzą.

                                                          Teresa Rydzewska, Marianna Chojnowska

   
PRZYGODA Z NEPTUNEM

We wtorek 7 czerwca 2016 roku o godzinie 6.00 z bijącym sercem, walizkami, plecakami i uśmiechem na twarzy uczniowie szkoły w Jurcu wyruszyli na spotkanie z władcą mórz-Neptunem. W programie wycieczki było zwiedzanie Westerplatte, spacer po Starym Mieście, zdjęcie przy Neptunie. Następnego dnia spacer po gdyńskiej promenadzie żaglowców i okrętów wojennych, molo w Orłowie i zwiedzanie oliwskiego zoo.  

Jedną z największych niespodzianek była podróż tramwajem do parku w Jelitkowie na plażę. Uczniowie mogli poczuć pod stopami morski piach, wdychać jod, podziwiać fale morskie. Każdy zamoczył stopy  i spróbował smaku morskiej wody. Wszyscy  zbierali muszelki i szukali bursztynu.
Pełni niezapomnianych wrażeń szczęśliwie wrócili do domu.
   
Dzień Dziecka w klasie IIb.

Dzień Dziecka spędziłam bardzo fajnie. W szkole Pan Dyrektor wręczył wszystkim dzieciom słodycze. Potem poszliśmy całą klasą do Straży Pożarnej. Pan komendant pokazał nam bardzo wiele ciekawych rzeczy. Wracając  ze Staży nasza Pani zaprosiła nas na lody i dała po baloniku.

Od rodziców dostałam wymarzony prezent, trampolinę. O 16:00 całą rodziną poszliśmy na Orlik na festyn. Bardzo dobrze się bawiłam, bo było dużo konkursów i zabaw. Potem miałam pokaz taekwondo, podczas którego zaczęło padać. Nasz trener rozbił dwa pustaki, jeden ręką, drugi nogą. Potem rodzice zabrali mnie, mojego brata Tomka i kolegę Stasia do Mc Donalda. Jednym słowem Dzień Dziecka był the best.

Julia Zelkowska – uczennica kl. IIb

Noc w "Wiosce indiańskiej"

Z okazji Dnia Dziecka w otoczeniu zieleni i w towarzystwie rodziców oraz pań wychowawczyń kolejny raz świętowaliśmy. Na polance przy szkole powstała wioska indiańska z namiotami Tipi, ogniskiem i  bawołem! Przybył wódź ,,Tańczący z pączkami;, indianki ,,Biegnąca Łania;, ,,Pokahontas;, ,,Blada Ada". Każdy mały Indianin miał pióropusz i pomalowaną twarz w barwach pokojowych. 

Na każdego czekało wiele atrakcji. Najpierw taniec o pogodę, potem łowie ryb na kolację a na deser; strzelanie z łuku do bawoła. Niezłą zabawą był rzut dzidą do balona z cukierkami czy wyścigi rzędów, gdzie cztery osoby miały zapięte do stóp drewniane deski, które były nartami. Głównym posiłkiem była indiańska zupa; grochówka; PYCHOTA!
Mali Indianie zmęczeni polowaniem i zabawą usnęli w swych pomalowanych własnoręcznie Tipi bardzo wcześnie, bo około północy, gdy za jakąś godzinę gasili niewidzialny pożar. Długo będziemy wspominać te cudowne chwile.

Wych: E.Dęby,M.Wojewoda

   
Dzień Matki w klasach II

„Tobie Mamo za skrywany smutek i żal

Tobie Mamo za Twój uśmiech poprzez łzy

Tobie Mamo tak jak dawniej z dziecinnych rąk

Bukiet kwiatów z polnych łąk…”

 

Słowami wierszy oraz piosenek uczniowie klas drugich wyraziły wdzięczność swoim Mamom, licznie zgromadzonym na uroczystość  z okazji Dnia Matki. Nie zabrakło też kwiatów, upominków i pysznych tortów,  które przygotowały dzieci wspólnie z wychowawczyniami. Cała uroczystość przebiegała w miłej i pełnej wzruszeń atmosferze.

                        Teresa Rydzewska        Marianna Chojnowska

 

Dzień Matki w S.F. w Jurcu Szlacheckim
 
   

Dzień Mamy i Taty w klasie IIIc

       Dzień Mamy i Taty to wielkie wydarzenie w życiu dzieci. Tego dnia są bardzo podekscytowane, a jednocześnie zadowolone, ponieważ w sposób wyjątkowy wyrażają swoją wdzięczność, szacunek a nade wszystko okazują swoją miłość do swoich rodziców.

 

Piękny, kwitnący miesiąc maj, ale jeszcze piękniejsze święto obchodzone na całym świecie. Tego dnia wszystkie dzieci nie zapominają o swoich rodzicach. Obdarzają ich kwiatami, prezentami, buziakami ale przede wszystkim wyrażają swoją miłość oraz kierują do nich ciepłe życzenia, płynące prosto z serca.

     24 maja w klasie IIIc odbyła się wyjątkowa uroczystość poświęcona kochanym mamusiom i tatusiom. Celem tego spotkania było kształcenie szacunku do rodziców, rozwijanie i okazywanie miłości, uczynności i życzliwości. W pięknie udekorowanej sali, uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią przygotowali program artystyczny pt.: „Cudownych rodziców mam”. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki. Oprócz montażu słowno-muzycznego goście obejrzeli także tańce w wykonaniu swoich pociech. W trakcie uroczystości przy słodkim poczęstunku mogli podziwiać swoje dzieci w różnych formach artystycznych. Rodzice ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane w ich stronę. Po części oficjalnej dzieci obdarowały swoich ukochanych rodziców kwiatami i laurkami przygotowanymi własnoręcznie. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. Dzieci czuły się prawdziwymi gospodarzami. Poprzez wiersze, piosenki i taniec mogły wyrazić swoje uczucia. Był to również doskonały moment na podziękowania za trud wkładany w ich wychowanie.

       Ten dzień bez wątpienia należał do udanych i pozostanie na długi czas w pamięci rodziców,  dzieci i wychowawczyni.

                                              Z szacunkiem dla wszystkich rodziców

                                             wychowawca klasy IIIc – Wanda Szumska

   
Wiwat Maj...
Aby uczcić uroczystości majowe, czyli 1, 2 i 3 maja  uczniowie naszej szkoły przygotowali samodzielnie gazetkę ścienną. Wykonali kotyliony z krepiny, biało-czerwone chorągiewki oraz  godło Polski z kuleczek bibuły.

Następnie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła wydarzenia związane z Konstytucją 3 maja.  W tym dniu było bardzo uroczyście w szkole.

 
Dzień Ziemi 2016

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi.

W naszej szkole Dni Ziemi odbyły się 28 kwietnia pod hasłem: „Chrońmy naszą Ziemię”. Uczniowie przygotowali plakaty z hasłami ekologicznymi zachęcającymi do dbałości o naszą planetę.

Najpierw uczniowie obejrzeli przedstawienie „Czerwony Kapturek na wesoło”, podczas którego dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Chórek dziewczynek z klas V śpiewał piosenki o ochronie przyrody na znane ludowe melodie. Wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady. Uczniowie z zapałem posegregowali wszystkie odpady i zaprezentowali zobowiązania ekologiczne. Wspólnie zaśpiewano piosenkę pt: „Ziemia – wyspa zielona".

Dużo emocji wzbudził pokaz mody ekologicznej. Modelki wspaniale zaprezentowały przygotowane z surowców wtórnych kreacje, wykazując niezwykłą pomysłowość przy ich projektowaniu.

Na koniec podsumowano projekt o zdrowiu i wręczono dyplomy uczniom, którzy zwyciężyli w Szkolnej Olimpiadzie o Zdrowiu.

Organizator: Aldona Wesołowska

   
Wychowanie przez recytowanie

W dniach 17 marca i 21 kwietnia bieżącego roku w naszej szkole, jak co roku, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Rywalizowano w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. W kategorii klas I-III pracowało jury w składzie: Danuta Truszkowska – wicedyrektor, Bożena Zajkowska – nauczyciel języka polskiego.

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Marta Dobrzycka – kl. Ib

II miejsce – Paweł Świerczyński – kl. Ia

III miejsce – Wiktoria Konopka – kl. IIIb

Wyróżnienia:

Magdalena Wiszowata, Aleksandra Szymanowska, Julia Zelkowska, Natalia Myślińska, Kamila Skrodzka, Krzysztof Tafiłowski.

 

           W kategorii klas IV- VI jury w składzie:

 

Danuta Truszkowska – wicedyrektor

Teodozja Cedrowska – emerytowana nauczycielka języka polskiego

Anna Kupis – emerytowana nauczycielka języka polskiego

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

I miejsce – Amelia Leszczyńska kl. IVa

II miejsce Aleksandra Składanek kl. IVa

III miejsce – Iga Kozikowsak kl. IV b

Wyróżnienia: 

Tomasz Kozikowski kl. Vc

Ewelina Stankiewicz kl. VIc

Marta Strumiłowska kl. IVb

 

Serdeczna i przyjacielska atmosfera podczas spotkania była pięknym dopełnieniem konkursu. Bardzo  miłym akcentem była obecność pań – Anny Kupis i Teodozji Cedrowskiej, które  jeszcze niedawno uczyły w naszej szkole.

Obecność na tej  uroczystości stwarza możliwości odrodzenia dawnych znajomości i przyjaźni oraz nawiązania współpracy między pokoleniami.

Daje to szanse na żywe uczestnictwo w życiu szkoły.

        Różnorodność wykonywanych utworów pozwala z satysfakcją  stwierdzić, iż uczniowie rozumieją poezję. Podziwiano techniki wygłaszania utworu poetyckiego, warsztat aktorski i umiejętność interpretacji. Wszystkie recytacje zachwyciły jury i uczestników konkursu, dlatego też wykonawcy zasługują na słowa podziwu i uznania.

W Powiatowym Konkursie Recytatorskim naszą szkołę będą reprezentowali:

Marta Dobrzycka, Paweł Świerczyński, Amelia Leszczyńska i Aleksandra Składanek.

Składamy podziękowania Dyrekcji Szkoły za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.

                                                               Organizatorzy:

 Marianna Chojnowska, Mariola Olender, Celina Sanicka, Bożena Zajkowska

   

Mistrzostwa województwa w sztafetowych biegach przełajowych

W Przewięzi pod Augustowem, w dniu 09.04.2016, odbył się Finał Igrzysk Województwa Podlaskiego w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach tych  udział wzięło 20 najlepszych szkół z województwa, które znalazły się tam po przebrnięciu przez eliminacje powiatowe i grupowe.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt, po wygranej w zawodach powiatowych i drugim miejscu na Mistrzostwach Grupy Zachodniej. Nasz zespół, w tych zawodach stojących na bardzo wysokim poziomie zajął ostatecznie bardzo dobrą, piątą pozycję. Dziewczęta startowały w następującym składzie: Agnieszka Napiórkowska, Katarzyna Dzięgielewska, Izabela Rakowska, Ewelina Stankiewicz, Kinga Niksa, Wiktoria Sobocińska, Paulina Bagińska, Izabela Janusz, Wiktoria Chojnowska i Patrycja Gorela.

 Zwyciężył w tych zawodach zespół ze szkoły nr 3 z Augustowa, przed SP1 Sokółka, SP 32 Białystok i SP 11 Suwałki. Wszystkie te szkoły są szkołami o profilu sportowym, z klasami sportowymi. Naszym zawodniczkom należą się wyrazy uznania i podziękowanie za ogromny wysiłek, ambitną walkę i  zaangażowanie włożone w ten start jak i w przygotowania do niego.

Opiekun: Sławomir Chodnik

   
Sukces Magdy

Niespodziewany sukces odniosła Magdalena Dardzińska uczennica klasy VIc zajmując drugie miejsce w powiatowym Turnieju OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”.

31 marca 2016 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Magda wykazała się wspaniałą wiedzą pożarniczą, co przełożyło się na uzyskaniu świetnego wyniku i pokonaniu wielu kolegów i koleżanek w kategorii szkół podstawowych.

 Zajmując drugie miejsce w konkursie Magda zakwalifikowała się do konkursu wojewódzkiego, który ma odbyć się w Szczuczynie wg planu imprez Związku OSP RP w Białymstoku  27 kwietnia 2016 r.

Wcześniej odbyły się eliminacje szkolne. Tu Magda nie miała sobie równych.

W eliminacjach gminnych Magda pokonała rewelacyjny zespół ze Szkoły Podstawowej w Porytem.

 Magdzie gratulujemy i życzymy wspaniałych sukcesów w Szczuczynie

 G. Dardziński

   
Wielkanoc w SF. w Budach Stawiskich

Fotorelacja z przedstawienia wielkanocnego

w Szkole Filialnej w Budach Stawiskich

   

Wielkanocne poszukiwania...

 Tradycją w naszej szkole jest, że dzień przed Wielkanocą zajączek ukrywa gdzieś jajeczka. Uzbrojeni w kolorowe koszyczki wyruszamy na wielkie poszukiwania. Kto znajdzie najwięcej jajek, ten wygrywa zabawę. Oczywiście jajeczka są czekoladowe! 

Szukaliśmy po wszystkich kątach, zakamarkach i skrytkach naszej szkoły. W kilka minut mieliśmy już po jednym jajeczku w koszyczku, ale do końca było jeszcze daleko ..

Szukaliśmy i zerkaliśmy do koleżanek i kolegów, kto ma już pełen koszyczek. Gdy po dłuższych poszukiwaniach zebraliśmy wszystkie ukryte jajeczka nastąpił najpiękniejszy moment tej zabawy - mogliśmy zjeść nasze skarby!

Oczywiście podzieliliśmy się z tymi, którzy mieli najmniej czekoladowych jajek.

   

Święto Patrona Szkoły 23 marca 2016r.

To corocznie obchodzone Święto ma już swoją bogatą historię, bowiem imię wielkiego Polaka – Tadeusza Kościuszki szkoła otrzymała w 1976 roku! Wówczas to: dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice - dokonali wielkich starań, aby zasłużyć na tak godnego patrona. Jednocześnie szkoła otrzymała sztandar, który od tamtej chwili uczestniczy w ważnych momentach życia szkoły i miejscowości.

 

Już od prawie 40 lat Tadeusz Kościuszko jest obecny w życiu naszej szkolnej społeczności. Towarzyszy kolejnym pokoleniom uczniów jako wzór godny naśladowania, wybitny patriota, a jednocześnie zwykły człowiek, który – jak każdy - miewał w życiu także trudne chwile, lecz za największe zwycięstwo uważał pokonywanie własnych słabości.

Święto Szkoły to niezwykle ważne wydarzenie. Przygotowania prowadzone były metodą projektu, zaangażowani byli wszyscy uczniowie i nauczyciele. Szkoła przybrała bardzo odświętny wygląd, a bogatą dekorację stanowiły wykonane przez uczniów prace plastyczne, techniczne, gazetki, ciekawe hasła, rymowanki i wiersze. Dzień rozpoczęliśmy barwnym pochodem pod Pomnik Orła Białego i krótką inscenizacją przysięgi Tadeusza Kościuszki, składanej dawno temu na rynku w Krakowie. Tym razem w roli Naczelnika wystąpił uczeń klasy IV a – Jakub Misiak. Podczas głównej akademii, przygotowany specjalnie na tę okazję cykl teatralnych inscenizacji, przypomniał m. in. determinację Kościuszki w nauce, pielęgnowanie przez niego artystycznych talentów, miłosne perypetie, spektakularne uwolnienie niewolników czy w pełni zasłużone nadanie mu m.in. takich odznaczeń jak: Orderu Cyncynata, Orderu Orła Białego czy Orderu Virtuti Militari (aktorzy to wybrani uczniowie z klas czwartych i piątych).

Kompozycyjne ramy I – uroczystej – części apelu wypełniły tańce w wykonaniu uczniów z klas IV: polonez, krakowiak i kujawiak, taniec ze wstążkami uczniów klasy I b, taniec nowoczesny uczniów  z klasy III c  i rap w wykonaniu  klasy VI a. Z zachwytem obejrzeliśmy również pokaz gimnastyczny.

Mieliśmy okazję zobaczyć próbki talentów w grze na akordeonie, saksofonie czy keyboardzie, usłyszeliśmy piosenki pięknie zaśpiewane przez utalentowanych uczniów.

Święto Szkoły to także okazja na nagrodzenie uczniów za wytrwałość, pilność, obowiązkowość, zaangażowanie w sprawy społeczne. W tym roku szkolnym na szczególne uznanie  zasłużyli:

-   Szymon Kiełczewski – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego

-   Ewelina Stankiewicz – wicemistrzyni województwa w indywidualnych biegach przełajowych

-   ucz. z najwyższą średnią ocen w szkole za I półrocze (Aleksandra Składanek i Justyna Mieczkowska – śr. 5,55)

Część I zakończyliśmy piosenką „Mija czas”, która skłoniła nas do takich m.in. refleksji:

Mija czas i każdy z nas – choć ten sam – jest inny… Dojrzewamy przecież nie tylko fizycznie, ale też w swoich postawach przejawianych w zwykłej codzienności. Starajmy się jednak zawsze zachować w sobie pragnienie pozytywnego działania, otwartości na świat, życzliwości dla ludzi. Udowadniajmy, że mija czas – ale ideały pozostają…

Tak więc na każdym kroku postaramy się wcielać w życie tak często wypowiadane słowa przez naszego patrona: „Siebie samego zwyciężaj, to największe zwycięstwo”.

W II części uroczystości, zainspirowani talentami naszego patrona, przygotowaliśmy prezentację „Młodych Talentów”. Tu mieliśmy okazję usłyszeć koncert zespołu szkolnego przygotowany przez p. G. Paczoszka, pokazy gimnastyczne w wykonaniu uczennic z koła sportowego (opiekun S. Chodnik) oraz tańce i piosenki.

Organizatorzy: nauczyciele zespołu matematyczno-przyrodniczego

   
Kolorowe palmy na powitanie Króla.
Już kolejny raz w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę, którą witaliśmy w Niedzielę Palmową Pana Jezusa. Palmy należało wykonać z bibuły i naturalnych materiałów tj. gałązki, bazie.

Każdy z uczniów starał się, aby jego dzieło było najładniejsze. Wszyscy z poświęceniem i wielkim zaangażowaniem tworzyli krepinowe kwiaty, wstążki i inne ozdoby. Palmy były piękne i wszystkich zachwycały. Twórcy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.

   
Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 23-25.02.2016 w Szkole Podstawowej w Stawiskach odbyły się rekolekcje młodzieżowe, których głównym hasłem był „Niebolot”. Rekolekcjonistą był ojciec franciszkanin Kamil, który przyjechał do nas z Góry Św. Anny. Pierwszego dnia przygotowywaliśmy podstawę naszego Niebolotu-krzyż. Każdy przygotował go indywidualnie i dlatego były one wyjątkowe.Ojciec opowiadał nam o kamieniach które trzymają nas w miejscu i nie pozwalają nam ruszyć w drogę z naszym krzyżem ,czyli o 7 grzechach głównych. Uświadomiliśmy sobie że by ruszyć w drogę trzeba unikać grzechów.

 Nauczyliśmy się również nowych tańców, które były bardzo ciekawe. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy wspólną modlitwą. Drugi dzień był również ciekawy. Tego dnia do naszyć krzyży dołączyliśmy serca- symbol miłosierdzia. Rozmawialiśmy o 10 przykazaniach Bożych czyli zasadach którymi powinniśmy się kierować w naszej drodze do nieba. Uczestnicy uważnie słuchali i byli bardzo ciekawi o czym będziemy rozmawiać następnego, już ostatniego dnia naszych rekolekcji. Tak jak poprzedniego dnia uczyliśmy się nowych tańców, podczas których dzieci się świetnie bawiły. Po raz kolejny dzień zakończyliśmy modlitwą. Dzień trzeci rozpoczęliśmy Mszą Świętą która była podsumowaniem rekolekcji. Był to wspaniały czas. Gdy powróciliśmy do szkoły dokończyliśmy nasze Nieboloty tak by mogły wyruszyć razem z nami przez życie. Pożegnaliśmy naszego rekolekcjonistę Ojca Kamila, który pojechał do innych szkół prowadzić wspaniałe rekolekcje.
   

Podsumowanie  osiągnięć uczniów w I półroczu roku szkolnego 2015/2016

 Jak uczniowie szkoły  podstawowej im. Tadeusza Kościuszki odnoszą zwycięstwo w szkolnej nauce,  w codziennej walce z różnymi pokusami i z własnym lenistwem?

Przedstawiamy uczniów wyróżniających  się w nauce i zachowaniu >>więcej
   
Tydzień Bezpiecznego Internetu

„Lepszy internet zależy od Ciebie!” – pod takim hasłem 9 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Po raz kolejny, w ponad stu krajach na całym świecie odbyły się wydarzenia, mające na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego internetu.

Jego celem jest zainicjowanie dyskusji na temat bezpieczeństwa w internecie oraz promocja działań na rzecz pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież. Ważne w idei DBI jest też pokazanie aktualnych problemów dotyczących zagrożeń online, na jakie narażeni są młodzi użytkownicy.

Już ósmy raz, do wspólnej idei bezpiecznego Internetu dla dzieci i młodzieży przyłączyła się także nasza szkoła. W idei Dnia Bezpiecznego Internetu niezwykle ważny jest jego międzynarodowy charakter.

W dniach 8-12 lutego uczniowie klas I - VI naszej szkoły uczestniczyli w szeregu zajęć dotyczących zjawiska cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa w Internecie. Podczas  zajęć podczas dowiedzieli się co należy zrobić, by czuć się bezpiecznie w Internecie. Część zajęć poświęcona była problemowi przemocy rówieśniczej z użyciem Internetu i telefonów komórkowych. 
      Na platformie edukacyjnej http://edu.fdn.pl/, znajdują się kursy z zakresu bezpieczeństwa dzieci online. Każdy chętny uczeń może zarejestrować się na portalu, po czym przystąpić do zdobywania "poziomów wiedzy". Po ukończonym szkoleniu każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie i oczywiście bezcenną wiedzę. W galerii zdjęć krótki fotoreportaż z akcji. Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na portale www.dzieckowsieci.pl; www.sieciaki.pl;  oraz www.321internet.pl. Na pewno znajdziecie tam coś dla siebie. Rodziców zapraszam też do zakładki "Dla rodziców" w której znajdą mnóstwo informacji dotyczących bezpieczeństwa w internecie.

Grzegorz Paczoszka

   
Co słychać w  III a ?

Koniec I semestru dla uczniów kl. III a był bardzo owocny: 65% uczniów w klasie osiągnęło wysokie wyniki w nauce, średnia frekwencja za całe półrocze wynosi 98%, doskonałe czytelnictwo oraz znaczne postępy w zakresie matematyki, które zmieniły nastawienie uczniów do tego przedmiotu. Dzieci nie tylko polubiły matematykę, ale nawet zaprzyjaźniły się z nią.

 Stało się tak dzięki realizacji projektu „Matematycy na start!”, którego II edycja przebiegała w ciągu dwóch miesięcy nauki – w grudniu i styczniu. Za samodzielność w rozwiązywaniu różnorodnych zadań matematycznych, zaangażowanie, niezłomną motywację w podążaniu do osiągnięcia sukcesu uczniowie zostali nagrodzeni medalami ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Brązowy medal i tytuł „Matematyk na medal” zdobyło 3 uczniów   

Srebrny medal i tytuł „Matematyk na medal” zdobyło 9 uczniów      

Złoty medal i tytuł „Mistrz matematyki” zdobyło 5 uczniów                                                                                                                   

Spośród złotych medalistów dwoje uczniów zdobyło tytuł „Super Mistrz Matematyki”, ponieważ wskaźnik poprawności wykonywanych zadań wyniósł 98%.

Gratuluję wszystkim uczniom! Życzę im równie wysokich sukcesów w II półroczu!

                                       Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć!

                                                                                     - wych: Mariola Olender

   
Ferie czas zacząć- ,,Noc w szkole"

Ferie to czas odpoczynku i długiego leniuchowania we własnym łóżeczku. Człowiek nic nie robi tylko się... nudzi! Na zabicie tej nudy była noc w szkole.

Uzbrojeni w materace, podusie, kołderki, przytulanki i dobry humor o godzinie 17.00 zjawiliśmy się liczną gromadą u drzwi szkoły - a tam -zamknięto! To tylko panie się lekko spóźniły...

Gdy tylko zalęknieni rodzice opuścili mury naszej szkoły zaczęło się. Najpierw przyszedł św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Każdy musiał powiedzieć wierszyk, zaśpiewać piosenkę, zatańczyć lub wykonać trudne zadanie gimnastyczne. Potem pamiątkowe zdjęcie i wspólny taniec. 

Na kolację były pyszne hod-dogi i bardzo niezdrowy napój owocowy-pychota!

Około godziny 20.00 rozpoczęła się dyskoteka pidżama - party. Na sali pojawiła się pantera, niedźwiedzica, koty, gwiazdeczki, latające talerze... i Pan dyrektor, który zaszczycił nas swą obecnością. Wszyscy ruszyli w pląsy. Były też wybory najlepszych tancerzy i słodkie nagrody. Umęczeni tanecznymi podskokami około północy rozkładaliśmy swoje posłania. Jeden obok drugiego -niemal jak śledzie w puszce.

Przenieśliśmy się do kina. Oglądaliśmy straszne bajki i gadaliśmy, gadaliśmy aż do 4.00 rano kiedy to zmorzył nas sen. 

Wczesnym świtem - o 10.00- zaczęliśmy się budzić i okazało się, że ktoś lub coś pomalowało nasze twarze. Mieliśmy wąsy do uszu, tysiące czarnych piegów i czarne czubki nosów. Tej nocy się nie nudziliśmy! 

M.Wojewoda, E.Dęby

   

Odkręcamy - wygrywamy!

Podczas nocy w szkole czekała na nas niespodzianka. Dowiedzieliśmy się, że za pracę plastyczną wykonaną z zebranych dla hospicjum w Łomży zakrętek otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i kubeczki z logo akcji ,,Odkręcajmy dla hospicjum".

Nagrody te wręczył nam osobiście Pan dyrektor Tomasz Chojnowski.

Dumni z wyróżnienia jeszcze mocniej skupimy się na zbiórce plastikowych nakrętek, aby w ten sposób pomóc innym. 

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję- ,,Odkręcamy dla hospicjum".

M.Wojewoda, E.Dęby

   

Niech nam żyją Babcie i Dziadkowie! 

 W dniu 22 stycznia 2016 roku w Szkole Filialnej w Jurcu Szlacheckim gościliśmy, jak co roku bardzo ważnych gości. Przy odświętnie nakrytych stołach ze świecami zasiedli nasze zacne  i kochane babcie oraz dziadkowie.

 

Dla seniorów była  przygotowana kawa, herbata, owoce i smakowite ciasto własnej roboty. Sala zmieniła się w studio telewizyjne, z którego nadawany był koncert życzeń. Przy mały okrągłym stoliku zasiadły nasze koleżanki - Natalia i Weronika w roli spikerek. 

Odświętnie ubrane wnuczęta osobiście deklamowały z serca   płynące życzenia, które opatrzone były wybraną piosenką z lat młodości naszych dziadków. Potem każde dziecko wręczyło laurkę, drobny upominek oraz czerwoną różę.

Po koncercie życzeń babcie i dziadkowie poproszeni zostali o odszukanie swoich portretów wykonanych przez wnuczęta, które były zamieszczone na szkolnej gablocie. Wszystkie portrety były bardzo dokładne, bogate w szczegóły i dlatego każda babcia i każdy dziadek szybko odnaleźli swoje podobizny. Odbył się też konkurs na najdłuższą obierkę i najszybsze zjedzenie kisielu. Zabawa była przednia! 

Na koniec tak cudownego spotkania wnuczęta zatańczyły wraz z gośćmi kilka tańców i pozowali do zdjęć. To były chwile pełne wzruszeń.  

M.Wojewoda, E.Dęby

   
Ach, cóż to był za bal...

 Karnawał to czas balów i hucznych zabaw tanecznych. Nasz szkoła zastała zaproszona przez uczniów z klasy Pani M. Olender na 21 stycznia do szkoły w Stawiskach na wspólny bal karnawałowy.

 Aby tradycji stało się zadość, ukryci pod pięknymi maskami i ciekawymi przebraniami, o godzinie 11.00 ruszyliśmy w tany wraz z wodzirejem. Pląsaliśmy w kolorowym korowodzie po sali gimnastycznej w rytmie skocznej muzyki i cicho marzyliśmy, że los sprawi iż któreś z nas zostanie królem lub królową balu...

Nasz kolega Bartek nie został królem, ale został nominowany i przywiózł balonową koronę.Gratulujemy!!!

Potem nasi koledzy zaprosili nas na bardzo smaczny posiłek. Były kanapki, ciasta, owoce i słodycze. Przy wspólnym stole mogliśmy się lepiej poznać i spokojnie porozmawiać. Było super! Dziękujemy.

M.Wojewoda, E.Dęby

   
Pamiętamy o tych maluczkich.

Zima to trudny czas dla wszystkich. Przy naszej szkole na pobliskich drzewach już od dawna wiszą drewniane karmniki dla ptaków, które wykonaliśmy sami lub prze pomocy rodziców.  Już od późnej jesienie systematycznie sypiemy tam ziarna.

Do naszej ptasiej stołówki przyfruwają głodne ptaszki, a my z ukrycia czasami je podglądamy. Pamiętamy o tym, aby zawsze wymieść śnieg ze środka karmnika. Zachęcamy wszystkich do dokarmiania ptaków.

M.Wojewoda, E.Dęby

   
 Dzień babci i dziadka w klasie Ia
”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!”
Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas...

19 stycznia 2016r. w klasie I A zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli dostojni goście.
Pod opieką wychowawczyni Bożeny Nowickiej dzieci przygotowały
dla nich program artystyczny, który składał się z wielu elementów: piosenek, krótkich scenek, występów solowych, gry na flecie, recytacji wierszy,  tańców - wytańczonych przez całą grupę i wspaniałych życzeń. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich ,,skarbów”. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły babciom i dziadkom  laurki. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. A hojne babcie sprawiły wnukom pyszne słodkości.

         To był naprawdę wyjątkowy dzień. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

   
Dzień Babci i Dziadka

         W Szkole Podstawowej w Stawiskach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.  Święto Babci i Dziadka to niezwykły dzień , nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

 20 stycznia 2016r. w klasie III C odbyła się ta wspaniała impreza. W pięknie udekorowanej sali uczniowie  wraz z wychowawczynią , przygotowali  program artystyczny.  W  formie  życzeń, podziękowań, każde dziecko  indywidualnie przywitało  i złożyło  dziadkom i babciom miłe słowa , po których  przedstawiono część artystyczną . W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta  w różnorodnych formach artystycznych.

          Po występie dzieci wręczyły swoim ukochanym  babciom i dziadkom serduszka z życzeniami własnoręcznie napisanymi  , po czym  zaproszono gości na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów, za co bardzo dziękujemy.

Wanda Szumska

   
O Niebieskim Kapturku i dobrym wilku

      20.01.16r. uczniowie kl. Ic  gościli w szkole Babcie i Dziadków z okazji Ich święta. Sześciolatki pod opieką wychowawczyni, pani Aliny Chodnik, zaprezentowały swoim najbliższym bajkę o „ Niebieskim Kapturku i dobrym wilku”.

Okazało sie, że tym razem wilczysko wcale nie miało  ochoty zjeść chorej babci. Przeciwnie, znając się na sztuce lekarskiej, pomogło jej wyzdrowieć.

Następnie uczniowie w krótkim koncercie słowno – muzycznym przekazali Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia.  

Mali artyści zostali nagrodzeni ogromnymi brawami i słowami uznania, za przygotowanie  uroczystości. Dodatkiem, okazały się czekoladki i wyśmienity tort, który w towarzystwie Babć i Dziadków, smakował pierwszakom wyśmienicie.

   
Bezpieczne ferie

Ferie zimowe tak bardzo wyczekiwane przez dzieci i młodzież są okresem, gdy trzeba zwrócić szczególną uwagę na zagadnienia bezpieczeństwa i higieny. W czasie zimy występują szczególne zagrożenia życia i zdrowia w związku      z intensywnością zjawisk pogodowych.

    Należy zwracać uwagę na odpowiedni ubiór, chroniąc się zarówno przed wyziębieniem, odmrożeniami jak i przegrzaniem. Szczególną uwagę należy zwrócić na oblodzone powierzchnie, które mogą być niebezpieczne podczas upadku.

Zabawy i sporty zimowe będą źródłem radości tylko wtedy, gdy ich uczestnicy zachowają zasady bezpieczeństwa.

     Jazda na łyżwach powinna odbywać się tylko na specjalnie przygotowanych ślizgawkach i lodowiskach. Nie wolno jeździć na łyżwach po zamarzniętych stawach, rzekach i jeziorach, gdyż nigdy nie można być pewnym trwałości takiej tafli lodowej. Zjazdy na sankach nie mogą odbywać się na górkach blisko ulic. Nawet zabawy ze śnieżkami wymagają ostrożności: nie należy rzucać nimi w kierunku  głowy i twarzy innych osób. Trzeba także zwrócić uwagę czy w kuli śniegowej nie ma kamienia lub twardych grud lodowych. Możemy w ten sposób zapobiec poważnym zranieniom.

       Zachowanie bezpieczeństwo to sprawia priorytetowa, ale warto również pamiętać o czerpaniu radości z wolnego czasu i zimowej aury. Nie warto zbyt długo siedzieć  w domu przed komputerem lub telewizorem, bo zimowe spacery mają wiele uroku. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, która zawiera zasady bezpieczeństwa w okresie ferii. Zapraszamy także do obejrzenia krótkich filmików o bezpieczeństwie kliknij by obejrzeć

   
Wyprawa na lodowisko i nie tylko...

Bardzo lubimy zimę i nawet w minusowe temperatury lubimy zwiedzać i jeździć na wycieczki. W dniu 14 stycznia 2016 roku uzbrojeni w czapki, szaliki, ciepłe kurtki i uśmiech wyruszyliśmy w podróż do Łomży. Pierwszym punktem naszej wyprawy był Klasztor Ojców Kapucynów. Powitał nas bardzo sympatyczny Ojciec gwardian- Mirek.

Ubrany był w brązowy habit i bardzo pięknie mówił o klasztorze i postaciach w ruchomej szopce. A szopka była cudowna! Ile tam ruchomych postaci - i królowie, królowe, pisarze, męczennicy, a nad wszystkim Pan Jezus w ruchomej kołysce...

Potem zwiedziliśmy zakrystię, obejrzeliśmy szaty liturgiczne i zajrzeliśmy w tajne miejsca. Byliśmy w katakumbach i widzieliśmy pamiątkowe nagrobki, czaszki...

Ojciec Mirosław pokazał nam miejsce modlitw ze współbraćmi i stołówkę, gdzie zjedliśmy pyszne jabłka.

Około godziny 11.00 byliśmy na lodowisku. Pod czujny okiem naszych pań uczyliśmy się trudnej sztuki jazdy na łyżwach. Jedni robili piruety pupą na lodowisku inni mocno przymali się bandy a jeszcze inni lekko płynęli po tafli lodu. Ważne ,że zabawa była cudowna!

Zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcie przy misiu na Starym Rynku i posililiśmy się w MC Donalds.

Pełni wrażeń wróciliśmy do Jurca z nadzieją, że jeszcze raz pojedziemy na lodowisko...

Marta Wojewoda i Emilia Dęby

   
Ozdoby Bożonarodzeniowe

          Okres świąteczny, to czas magiczny pełen tradycji prezentów a także ozdób świątecznych. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Ozdoby Bożonarodzeniowe". Prace uczniów charakteryzowała bardzo duża różnorodność, oryginalność oraz pomysłowość.

Wystawa prac cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców oraz gości odwiedzających szkołę. Wystawę wzbogaciły choinki z butelek plastikowych wykonanych przez uczniów klas VI.

Wybór tych najładniejszych ozdób okazał się niezwykle trudnym zadaniem. A oto laureaci:

I miejsce - Mikucka Katarzyna - IVa

II miejsce - Maliszewska Natalia - Va

III miejsce - Mikucka Ewa - VI a

Wyróżnienia: Rydzewska Weronika, Ramotowska Izabela, Buras Patrycja.

G.P.

   
,,Hej, do szopy...'   
Okres Bożego Narodzenia to czas kolęd, pastorałek i tworzenia szop betlejemskich. W  Szkole Filialnej w Jurcu Szlacheckim odbył się konkurs na szopkę betlejemską pod hasłem ,,Hej, do szopy...'.
Wszyscy uczniowie ruszyli ochoczo do pracy i na spotkaniu wigilijnym w grudniu nasi goście i rodzice mogli podziwiać przepiękne szopki. Jedne były wykonane z drewnianych elementów i igliwia inne z papieru i kartonu. Jedna z szopek nawet świeciła. Figurki świętej rodziny były gliniane, wykonane z masy solnej , wykonane z papieru lub wycięte ze wzornika. Wszystkie wzbudzały zachwyt. Wszystkie były piękne.
Przed dniem Trzech Króli konkurs został rozstrzygnięty a laureaci nagrodzeni drobnymi upominkami i dyplomami.
Laureatów konkursu i ich szopki prezentują zamieszczone zdjęcia. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do innych konkursów.
   
Koncert Kolęd

     22 grudnia po Przedstawieniu Bożonarodzeniowym chór szkolny prowadzony przez p. Mariolę Olender wraz z zespołem instrumentalnym prowadzonym przez Grzegorza Paczoszka zaprosił wszystkich obecnych gości na koncert kolęd.

     Chór szkolny przy akompaniamencie "na żywo" zespołu instrumentalnego wykonał takie kolędy jak: "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Gdy śliczna Panna", "Lulajże Jezuniu", "Oj Maluśki", "Jezus Malusieńki".

   Piękny śpiew  przeplatany był melodiami wygrywanymi na flecie i  gitarach. Na koniec wszyscy wysłuchali kilku utworów bożonarodzeniowych w wersji instrumentalnej. A gorące brawa, które otrzymali mali artyści świadczą o tym, że występ bardzo podobał się publiczności.

G.P.

   
Przedstawienie Bożonarodzeniowe

    Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas,  to magia opleciona zwyczajami,  tradycjami i wierzeniami,  to magiczna pora,  kiedy wszystko może się zdarzyć i kiedy spełniają się marzenia. Z tej też okazji  22 grudnia 2015 r. w sali gimnastycznej ZSP w Stawiskach uczniowie kl. III B  i III C przedstawili tradycje i zwyczaje tych najpiękniejszych świąt.

  Historia Bożego Narodzenia miała na celu pokazanie społeczności szkolnej i rodzicom uczniów,  że oprócz pięknych choinek,  prezentów,  ważna jest tak naprawdę sfera duchowa i to w jaki sposób przygotowujemy się na przyjście Zbawiciela. Mali „aktorzy” przepięknie deklamowali swoje długie kwestie.  Grę uczniów uzupełniała piękna dekoracja:  okno w zimowej szacie,  żywe choinki,  bogato oświetlone i przystrojone,  gwiazda kolędników wzbudzająca zainteresowanie oglądających.  Całość dopełniały przepięknie zaśpiewane przez dzieci kolędy i pastorałki.  Przedstawienie przeplatane było różnorodnością ,  nie sposób było się znudzić występem.  Wojciech Kossewski ucz. Kl. III C zagrał i zaśpiewał kolędę „Cicha noc” w języku polskim i angielskim,  Łukasz Sokołowski z Kl. III B zagrał kolędę  „Wśród nocnej ciszy”. Natomiast Jakub Chojnowski z Kl. III C wzruszył swoim śpiewem kolędy „ Mizerna cicha”.

Dość dużą atrakcją kończącą  występ było wykonanie przez wszystkie dzieci kolędy „Uciekali” z repertuaru musicalu „Metro”  Józefowicza.  Soliści: Wojciech  Kossewski  i Jakub Chojnowski  świetnie odegrali swoje zadanie,  a pozostali uczniowie wspaniale wczuli się w śpiew refrenu kolędy.

     Na zakończenie głos zabrał  dyr. szkoły  Pan Tomasz Chojnowski,  który podziękował i pogratulował małym artystom występu,  podkreślając piękno występujących oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne.

      Gratulacjom nie było końca, z czego Panie: Wanda Szumska, Barbara Chojnowska,  Joanna Kossewska były niezmiernie dumne, że uczniowie tak profesjonalnie potraktowali swój występ.

     Podziękowania należą się również Panu Grzegorzowi  Paczoszka za pomoc w obsłudze sprzętu nagłaśniającego.

Wanda Szumska, Barbara Chojnowska

   
Magiczny czas  

Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole w Jurcu czas zatrzymał się. Przybyli zacni goście: Pan Burmistrz Stawisk - Krzysztof Rafałowski, Ks. Proboszcz kan. Jerzy Prusakiewicz, Pan dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolego w Stawiskach Tomasz Chojnowski i Pani dyrektor Danuta Truszkowska, Radny Rady Miejskiej w Stawiskach – Bogdan Kurkowski oraz rodzice. 

Główny hol stał się sceną, na której oczom zaproszonych gości rozgrywała się akcja z życia rodziny przygotowującej się do wieczerzy wigilijnej i podążającej na pasterkę. Razem z uczniami w przedstawieniu wzięły również udział panie wychowawczynie. Piękną dekorację stanowiły szopki, i bombki  wykonane przez dzieci oraz zielone choineczki z  piór na stożku styropianowy wykonane przez jedną z mam. Na stołach lśniły białe obrusy ze świecami, opłatkiem i stroiki świąteczne. Rodzice przygotowali  postne potrawy. Były życzenia,  kolędy i nawet prezenty dla dzieci i upominki dla gości, które wykonała własnoręcznie mama naszej uczennicy. Były łzy wzruszenia i wspólne świętowanie w magicznej atmosferze. 

   
„Kurpie - moja mała ojczyzna”

Konkurs plastyczny „Kurpie - moja mała ojczyzna” zorganizowany przez GOK w Turośli został rozstrzygnięty. Wśród wielu nadesłanych na ten konkurs  prac znalazły się prace uczniów naszej szkoły . Wysiłek jaki włożyli nasi mali artyści został zauważony i nagrodzony. 8 grudnia  wyróżnieni w konkursie uczniowie wybrali się do Turośli po odbiór dyplomów i nagród.

W kategorii uczniów kl. I-III nagrody odebrali:

Oliwia Filipkowska kl. II a za zajęcie I miejsca

Karol Grabowski kl. III a za zajęcie II miejsca

Oliwia Arnista kl. II a za zajęcie III miejsca

Zwycięzcom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do rozwijania swoich talentów

        Dodatkową atrakcją było  zwiedzanie starego  wiatraka, w którym zgromadzono wiele eksponatów związanych z regionem i tradycjami kurpiowskimi.

   
"Mikołajkowa noc w szkole"

Już po raz trzeci uczniowie klasy VI a uczestniczyli w "Mikołajkowej nocy w szkole".

Głównym celem tych nocy jest integracja zespołu klasowego, rozwijanie wśród uczniów umiejętności komunikowania się, podniesienia poczucia własnej wartości oraz dobra zabawa pod opieką dorosłych.

Kolejnym celem imprezy obok integracji środowiska uczniowskiego było pokazanie szkoły od innej strony. "Książka do poduszki" to motyw przewodni tegorocznej nocy, który miał na celu zachęcić dzieci do codziennego czytania "do poduszki". Uczniowie stanęli przed niełatwym  wyzwaniem. Każda z grup musiała wymyśleć dalszą część opowiadania do bajki, wiersza lub opowiadania, które wylosowała. Ale to nie koniec. Następnie tą krótka scenkę trzeba było zaprezentować przed klasową publicznością. Debiut pisarski i aktorski uczestnicy nocy mają za sobą.

Dalsza część to wspólne zabawy, gry i zabawy sportowe,  wieczór filmowy, ruch przy muzyce, bitwa na poduszki. Ponadto podopieczni zmagali się  z różnego rodzaju łamigłówkami. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca.

Rano po nieprzespanej nocy, uczniowie zmęczeni ale szczęśliwi wrócili do domów.

Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w organizacji i pyszny poczęstunek.

G. Paczoszka

   

"Każdy inny, wszyscy równi"

 "Każdy inny, wszyscy równi" - pod takim hasłem 3 grudnia 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez ONZ w 1992 r. Z tej okazji więcej niż zwykle mówiliśmy o osobach z niepełnosprawnością, o ich radościach i trudnościach dnia codziennego.

Jednym z punktów apelu były warsztaty sensoryczne, w trakcie których przedstawiciele poszczególnych klas mogli wczuć się w sytuację osoby niepełnosprawnej - wykonywali różne czynności dnia codziennego z rękawicami na dłoniach, z unieruchomioną ręką czy opaską na oczach.  Te ćwiczenia pozwoliły zrozumieć uczniom, z jakimi przeciwnościami losu osoby niepełnosprawne borykają się każdego dnia. Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej obecni na apelu uczniowie mieli okazję poznać osoby, które odniosły w życiu wielkie sukcesy pomimo swojej niepełnosprawności. Przedstawione przykłady miały uświadomić uczniom, że niepełnosprawność to nie koniec świata, że chociaż trochę inaczej, ale życie toczy się dalej i można żyć pełnią życia, realizować swoje marzenia, pomimo przeciwności losu, że niepełnosprawność to bardziej stan ducha niż fizyczność. 

Uczniowie naszej szkoły bardzo pozytywnie odebrali to spotkanie. Bez wątpienia pozostawi ono trwały ślad w ich pamięci. Mamy nadzieję, że żadnego z naszych uczniów nie zdziwi widok osoby niepełnosprawnej, ani nigdy nie będzie miała miejsca sytuacja wyśmiewania się z osoby z jakimiś deficytami. Bardzo dziękujemy wychowawcom i uczniom za przygotowanie plakatów i bardzo dojrzałe wypowiedzi podczas prezentacji.

Organizatorzy: Elżbieta Karwowska, Beata Nowicka, Bożena Waszkiewicz

   
Akcja "odkręcamy zakrętki dla hospicjum w Łomży"

W ramach szkolnego wolontariatu uczniowie naszej szkoły podjęli akcję dotyczącą zbiórki zakrętek dla podopiecznych hospicjum w Łomży. Wolontariusze rozpowszechnili akcję wśród szkoły podstawowej i przedszkola w Stawiskach. Akcja trwa do końca roku szkolnego.  

 

 

Wycieczka do Łomży

13 listopada 2015r. uczniowie klas : Vc, VIb i VIc wybrali się na wycieczkę do Łomży. W programie wycieczki było zwiedzanie dwóch   tamtejszych  muzeów: Diecezjalnego i Północno-Mazowieckiego oraz katedry łomżyńskiej.    Pierwsze  nasze kroki skierowaliśmy  w stronę

( utworzonego zaledwie w 2012 r.)  Muzeum Diecezjalnego. 

 Uczniowie zwiedzając sale muzealne : ,,Między ziemią i niebem”,  ,,Na plebanii” oraz ,,Skarbiec”   zapoznali się z licznymi eksponatami i zbiorami sztuki sakralnej, malarstwa i rzeźby. Pobyt tutaj okazał się dla nich  ciekawym doświadczeniem. Uczniowie mieli  okazję zobaczyć rękopisy,   dokumenty i zbiory rzeźby ze średniowiecza,  bogatą kolekcję szat i naczyń liturgicznych. Wśród zgromadzonych  eksponatów  dzieci odnalazły XIX wieczną  monstrancję i kielich mszalny należące do parafii Stawiski  .

    Dużym zainteresowaniem  wśród uczniów cieszyła się  wystawa prac plastycznych pt.: ,,Kościół,  kościółek, kapliczka”- przygotowana z okazji   przypadającej w tym roku 90 rocznicy utworzenia Diecezji Łomżyńskiej. Jakież było zdziwienie i radość  dzieci , gdy  wśród dzieł  dostrzegły   obrazy przedstawiające kościół i kapliczkę z parafii Romany.

     Następnie przeszliśmy do katedry łomżyńskiej.  Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy księdza przewodnika  opowiadającego historię  świątyni i opisującego znajdujące się tu dzieła. Mieliśmy okazję poznać trochę historii naszej diecezji.

     Kolejnym punktem wycieczki  było Muzeum Północno- Mazowieckie. Wizyta w nim okazała się również bardzo ekscytująca. Uczniowie obejrzeli   wystawy: archeologiczno- historyczną, etnograficzną, bogatą kolekcję lamp naftowych i numizmatów pochodzących z  XVII i XVIII wieku, wystawę krzyży i figurek świętych  z przydrożnych kapliczek zatytułowaną ,,Kurpiowskie osóbki”.  Dzieci z zaciekawieniem obejrzały  stary film z kroniki filmowej  o historii Łomży i w ramach ćwiczenia animacyjnego złożyły lampę naftową. Pobyt w tym muzeum był dla uczniów doskonałą okazją do poznania wielu nowych faktów o historii Łomży.

       Wycieczka nie byłaby całkowicie udana, gdyby zabrakło na niej  wizyty w Mcdonalds . Toteż ostatnie chwile naszego pobytu w Łomży  spędziliśmy właśnie w tym miejscu  zajadając się serwowanymi  specjałami . Po czym zadowoleni, z bagażem pozytywnych wrażeń,  wróciliśmy do Stawisk.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym  ta wycieczka mogła się odbyć .

                                          

 Organizatorzy: D. Pędzich,  D. Dardzińska, E. Zawrotna- Kwiecień.  

 

   
… czary, mary…. – Andrzejki!

W czwartkowe popołudnie w Szkoła Filialna zmieniła się w pieczarę myszy, nietoperzy, pajęczyn. Na stołach pojawiły się przedziwne kule, różdżki i karty. W powietrzu czuć było magiczną atmosferę…

Aby tradycji stało się zadość z wielką ciekawością daliśmy się ponieść wróżbom, przepowiednią i czarom, które odprawiały nasze „czarownice” w osobie naszych pań wychowawczyń.

Tańczyliśmy na miotle i z miotłą z zaproszonym gościem panem dyrektorem Tomaszem Chojnowskim. W chwilach przerwy posililiśmy
się magicznym ciastem i napojem.

Cała zabawa „andrzejkowa” minęła nam szybko i bardzo wesoło.

   
„Ocalić od zapomnienia”

Sięgnijmy pamięcią do ubiegłego roku, kiedy to w naszej szkole realizowany był projekt z edukacji regionalnej pod nazwą „Ocalić od zapomnienia”, podczas którego uczniowie poznawali kulturę i tradycje regionu kurpiowskiego oraz wykonywali przepiękne prace plastyczne.

W tym roku do udziału w podobnym konkursie zaprosił nas GOK w Turośli, a jego tytuł brzmi: „Kurpie – moja mała ojczyzna”. Wzięło w nim udział ośmioro uczniów        z kl. II i III, a są to:

Michał Świderski, Oliwia Arnista, Oliwia Filipkowska – kl. II a, Kacper Góralczyk – kl. II b, Karol Sokołowski, Karol Grabowski – kl. III a, Damian Wszeborowski, Agnieszka Paszkowska – kl.III c.

Prace przez nich wykonane są na bardzo wysokim poziomie. Na uznanie zasługuje nie tylko interpretacja tematu, ale również estetyka, dokładność i ciekawe techniki plastyczne. Gratulujemy naszym Małym Artystom i zapraszamy do obejrzenia galerii.

   
W królestwie grzeczności

 19 listopada uczniowie klas drugich zaprezentowali dla społeczności szkolnej przedstawienie pt.” W królestwie grzeczności”. Przy fanfarach król z królową poprowadził orszak księżniczek z rycerzami, którzy weszli do królestwa grzeczności.

A tam – wesołe smoki przy smoczej jamie w rytmie rocka pokazały swoje umiejętności. W centralnym miejscu królestwa- król z królową czuwali nad księstwem. To oni wyrecytowali piękne słowa:

      „Z bajki tej wynika morał

       dla każdego spośród nas:

       bądź uprzejmy, grzeczny, dobry-

       wtedy miło płynie czas.

        Kiedy coś załatwiasz

        albo  idziesz w gości,

        wtedy nie zaszkodzi

        choć trochę grzeczności.”

Pod koniec przedstawienia grzeczne dzieci zaprezentowały swój program. Marszowo i ze śpiewem na ustach weszły na scenę z okrzykami:

- Więcej kultury w szkolne mury!

-Bądźcie uprzejmi dla wszystkich!

-Nie hałasuj, bo to szkodzi zdrowiu!

-Nie używaj brzydkich słów!

-Używajcie na co dzień zwrotów grzecznościowych, takich jak: proszę, dziękuję, przepraszam!

- Z uśmiechem na twarzy mówcie: dzień dobry i do widzenia!

Piękne piosenki, tańce dworskie i  stroje przeniosły choć na chwilę uczniów do krainy grzeczności.

Jesteśmy pewni, że słowa wypowiadane przez króla, królową, grzeczne dzieci, smoki i rycerzy na długo utkwiły w naszej pamięci i będziemy je wykorzystywać na co dzień.

                                             Teresa Rydzewska, Marianna Chojnowska

   

Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości klas I-III

        11 listopada to ważna data dla każdego Polaka, upamiętnia odrodzenie wolnej Polski, która na 123 lata zniknęła z mapy świata. Pozostała jednak w sercach i umysłach naszych rodaków.

                                                          

                   „ Jeszcze  jeden listopad

                      do okna zapukał

                      Żółtych liści szelestem

                      I znów nas odszukał.

                      Nas, zapatrzonych w przeszłość

                      w dni klęski i chwały,

                      które nam po przodkach

                      w spuściźnie zostały.”

         Tak rozpoczęła się akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas trzecich zaprezentowali pieśni patriotyczne, wiersze o Polsce oraz wystawę poświęconą symbolom narodowym i postaci Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. Przekazali młodszym  kolegom i koleżankom wiele faktów historycznych mówiących o bohaterstwie i odwadze naszych przodków, którzy walczyli o wolność swojej Ojczyzny.  Dla podkreślenia uroczystego charakteru akademii dzieci zatańczyły poloneza.           

          Akademię z okazji Święta Niepodległości obejrzeli również rodzice uczniów klas trzecich.

                                           Barbara Chojnowska, Mariola Olender,  Wanda Szumska

   
Święto Odzyskania Niepodległości SF Jurzec Szlachecki

        W przededniu 11 listopada uczniowie klas 1-3 naszej szkoły własnoręcznie wykonali symbole narodowe, przypomnieli sobie wielkość i znaczenie Święta Niepodległości dla Polaków. Z wykonanych symboli utworzyli gazetkę szkolną upamiętniającą tamte wydarzenia.

   
 „Śniadanie daje moc”.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.  W listopadzie klasy I-III przy wsparciu rodziców i wychowawców przygotowały zdrowe śniadanie. Dzieci z przygotowanych składników ułożonych na talerzach robiły pyszne, kolorowe kanapki. Na stołach znalazły się także owoce, warzywa oraz twarożki i jogurty.

 Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podczas śniadania z panią higienistką  omówiliśmy piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania  sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.
   
„Śniadanie daje moc” SF Jurzec Szlachecki.

Po raz kolejny już w naszej szkole przeprowadzona została akcja „Śniadanie doje moc”. Uczniowie przynieśli wiele zdrowych produktów, z których mogli sami przygotować sobie smaczną sałatkę owocową. Każde z dzieci chętnie obierało i kroiło owoce. Na koniec wszyscy zasiedli  do wspólnego stołu i z apetytem zjedli przepyszną sałatkę. Było pysznie -  MNAIAM!

   

Co słychać w  III a ?

 Dla klasy III a obecny rok szkolny jest bogaty w sukcesy.

Już w pierwszym miesiącu nauki podczas Biegu Bobra klasa zdobyła cztery medale.

Dziewczęta: złoty medal – Kamila Skrodzka i brązowy medal –Weronika Modzelewska.

Chłopcy: srebrny medal – Bartosz Kozikowski i brązowy medal – Karol Sokołowski.

 Gratulacje dla nagrodzonych!

Również we wrześniu w klasie realizowany był projekt z edukacji matematycznej pod nazwą „Matematycy na start!”. W ciągu dwóch tygodni uczniowie samodzielnie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności, w określonym czasie. Wszyscy bez wyjątku odnieśli sukces, ponieważ z ogromnym zapałem wykonywali zadania zbierając punkty. Uczniowie stwierdzili, iż projekt ten uświadomił im poziom ich umiejętności matematycznych oraz wyrazili chęć zorganizowania II edycji jeszcze w tym półroczu.

A oto wyniki :

Tytuł: „ Mistrz matematyki” zdobyli:

1.   Karol Grabowski – 94% poprawności wykonanych zadań

2.   Kevin, Marek Waszkiewicz – 94%

3.   Julia Bajkowska – 91%

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy: „ Matematyk na medal”. Wszyscy byli zadowoleni , jak widać na zdjęciu.

     Październik również był owocny w sukcesy. W konkursie pięknego czytania organizowanego przez GOKiS wzięło udział troje uczniów z klasy: Kevin, Marek Waszkiewicz – II miejsce, Julia Bajkowska – III miejsce, Rafał Świerczyński – wyróżnienie. Ten konkurs stał się inspiracją do zorganizowania akcji „Klasowe czytanie”, która polega na głośnym czytaniu lektur, kolejno przez wszystkich uczniów. Dzieci z uwagą słuchają fragmentów książek czytanych przez koleżanki i kolegów, a nagrodą dla nich są brawa.

 Poza konkursami klasa III a uczestniczyła w przygotowaniach uroczystości szkolnych takich, jak: Dzień Nauczyciela oraz Dzień Papieski. Już niedługo odbędzie się kolejny występ. Tym razem będzie to uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, do której przygotowują się uczniowie klas trzecich.

 

To tylko niektóre nowinki z życia „energicznej, zdolnej i wesołej”  klasy III a, lecz wkrótce              c.d.n.

- wychowawca: Mariola Olender

   

Dla tych, którzy odeszli.

Kilka dni przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych uczniowie klas 0-III ze Szkoły Filialnej w Jurcu Szlacheckim uczciły pamięć tych, którzy odeszli. Uczniowie wykonali piękne bibułkowe chryzantemy, złote jesienne liście i upięli je w zielone igliwie. Razem z nauczycielami złożyli wiązankę i zapalili znicz przy pobliskim krzyżu - symbolu pamięci.

   
Otrzęsiny uczniów klas IV

Otrzęsiny to coroczna impreza, na której oficjalnie witamy uczniów klas czwartych w gronie uczniów starszych. W tym roku miało to miejsce 29 października, a motywem przewodnim była "Dżungla". Przygotowania do otrzęsin były  w tym roku wyjątkowo emocjonujące, ponieważ uczniowie klas VI  by wprowadzić czwartoklasistów w "tropikalną atmosferę" nakręcili krótki film, (link do filmu) który rozpoczął imprezę.  

Uczniowie klas VI pod opieką wychowawców poddali czwartaków sprawdzianowi z wiedzy teoretycznej, sprawności fizycznej i umiejętności wspólnej zabawy ze starszymi koleżankami i kolegami. Okazało się, że czwartoklasiści  znają nauczycieli, patrona i nazwę szkoły oraz budynek, w którym mają lekcje. Wykazali się również niezwykłym poczuciem humoru. Zwieńczeniem otrzęsin było włączenie uczniów klas czwartych do grona uczniów starszych przez złożenie uroczystego ślubowania i wręczenie certyfikatów.

Na zakończenie wszyscy wspaniale bawili się przy dźwiękach najpopularniejszych przebojów do godz.19.00.
Patrząc na ich roześmiane, zadowolone, radosne twarze można przypuszczać, że zarówno przygotowania jak i sama uroczystość otrzęsin były bardzo udane.

   
Czytam, bo lubię

Dnia 21 października 2015 roku Biblioteka Publiczna w Stawiskach zorganizowała konkurs czytelniczy pod hasłem: ”Czytam, bo lubię”.

W  poszczególnych  kategoriach nagrodzeni zostali :

Klasy I-III

I – Zelkowska Julia, II – Waszkiewicz Kevin Marek

III- Bajkowska Julia

Wyróżnieni: Świerszczyński  Rafał, Chojnowski Jakub, Śmiarowska Emilia.

 

Dlaczego lubią czytać nasi mali lektorzy, spytaliśmy ich samych. Posłuchajcie.

 

Julia Zelkowska- uczennica klasy  IIb

Lubię  czytać, bo sprawia mi to wielką przyjemność. Kiedy byłam małą dziewczynką czytałam różne napisy na ciastkach, napojach i innych rzeczach. Dostawałam na różne okazje książeczki od rodziców, które później czytałam. W pierwszej klasie  byłam stałą czytelniczką w bibliotece szkolnej. Moje czytanie było na poziomie klasy trzeciej. Teraz jestem uczennicą klasy drugiej. Pierwszy raz wystąpiłam w konkursie czytelniczym pt. „Czytam, bo lubię”, gdzie zajęłam pierwsze miejsce. Czytanie przenosi mnie w świat wyobraźni i pomaga się zrelaksować.  Dlatego warto czytać.

 Kevin Marek Waszkiewicz – uczeń klasy IIIa

Lubię czytać, ponieważ to fajne zajęcie. Podczas czytania można dowiedzieć się o ciekawych rzeczach. Jak się komuś nudzi, zawsze może wziąć książkę i poczytać. Czytanie to bardzo fajne zajęcie. Nie trzeba dużo pracy, i potem można na lekcji dostać dobrą ocenę.

 Julia Bajkowska- uczennica klasy IIIa

Lubię czytać, ponieważ to interesujące zajęcie i miły sposób na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza, gdy za oknem jest szaro i mokro. Książki były ze mną już od najmłodszych lat. Najpierw to rodzice czytali mi bajki i śmieszne wiersze, później czytałam je sama i tak jest do dzisiaj. Lubię  je czytać, gdyż wzbogacają moje słownictwo, dostarczają nowych wiadomości, ciekawych wrażeń, uczą i bawią. Pozwalają  przenieść się w świat marzeń i fantazji, przeżywać przygody bohaterów.

Uważam, że nie ma nudnych książek, dlatego lubię je wszystkie. W każdej można znaleźć coś interesującego, nowego, tutaj zawsze coś się dzieje.

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. A póki co: „ Czytajcie, bo tak wiele książek, a tak mało czasu.”

 Marianna Chojnowska, Mariola Olender

   
Dwa zwycięstwa.

Obie nasze drużyny, chłopców i dziewcząt okazały się najlepsze podczas Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych.

            24 października 2015 na Sokolisze z udziałem 6 szkół podstawowych i 5 gimnazjów, zostały zorganizowane zawody powiatowe w  bardzo widowiskowej konkurencji, jaką są sztafetowe biegi przełajowe.       

 Wygrana w obu biegach była bardzo przekonywująca. Z dużą przewagą nad konkurentami,  zarówno chłopcy jak i dziewczęta, meldowali się jako  pierwsi na mecie.

            Wszystkim naszym sportowcom należą się podziękowania i uznanie za zaangażowanie, ogromny wysiłek, bardzo ambitną postawę oraz godne reprezentowanie szkoły.

            Naszą szkołę reprezentowały - dziewczęta (w kolejności zmian): Kasia Dzięgielewska, Agnieszka Napiórkowska, Ewelina Stankiewicz, Patrycja Gorela, Iza Rakowska, Wiktoria Chojnowska, Iza Janusz, Kinga Niksa, Wiktoria Sobocińska, Paulina Bagińska oraz chłopcy (w kolejności zmian): Kacper Chojnowski, Paweł Dąbrowski, Kacper Martysiuk, Michał Bagiński, Dawid Resko, Adam Borzymowski, Kuba Maciejewski, Łukasz Kotowski, Mateusz Konopka, Paweł Karmiłowicz.

   
XV Dzień Papieski Jan Paweł II – Patron Rodziny

Każdy Dzień Papieski ma swoje hasło. W tym jubileuszowym roku Jan Paweł II zaprosił nas do pochylenia się nad rodziną. Jednym z zagadnień, podejmowanym przez Papieża w czasie pontyfikatu, była rodzina. Nie tylko zwracał się do rodzin, wzywał do troski o nich, ale także napisał adhortację apostolską o zadaniach rodziny, a w Roku Rodziny napisał „List do Rodzin” (1994).

 Przypominał wszystkim, że od tego, jakie są rodziny będzie zależał przyszły świat. Zwracał szczególną uwagę na rolę wiary w rodzinie. Święty Jan Paweł II kiedyś sam powiedział, że chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny.

Uczniowie klasy III a piosenką i tańcem przybliżyli nam znaczenie rodziny w życiu człowieka. Z kolei V c i VI b sumiennie "przygotowała się do lekcji" . W interesujący sposób uczniowie ukazali życie Karola Wojtyły. Został sam, bez najbliższej rodziny,    a mimo to, może służyć dla nas przykładem. Z wielką uwagą wsłuchiwaliśmy się w to, co do nas mówił Papież. Jakże prorocze okazały się słowa: "Karol Wojtyła - początkujący święty", napisane przez kolegów na kartce i żartobliwie zaczepiona na drzwiach Jego pokoju. Czas wspomnień o Janie Pawle II dostarczył wiele wzruszeń     i cennych informacji o Świętym.

Warto przypominać sobie Jego nauczanie, byśmy Go nie zawiedli.

 
Ewelina Stankiewicz wicemistrzynią województwa

Na bardzo trudnych  trasach biegowych na Pietraszach w Białymstoku w dniu 17.10.2015 roku rozegrano z udziałem pięciu uczniów naszej szkoły Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa podlaskiego  w indywidualnych biegach przełajowych. Ogromnych powodów do dumy i radości dostarczyła nam po raz kolejny Ewelina Stankiewicz.

 Ewelina po wspaniałym biegu, w którym zajęła drugie miejsce zdobyła srebrny medal i tytuł wice mistrzyni województwa. Ewela prowadziła przez zdecydowaną większość biegu a na końcówce uległa Kamili Alachamowicz z SP 5 Łomża, tej samej zawodniczce,  którą pokonała dwa tygodnie temu na zawodach półfinałowych.

Znakomicie spisali się również pozostali nasi biegacze. Agnieszka Napiórkowska robi ciągłe postępy i w biegu rocznika 2005, zajęła szóste miejsce w województwie. Bardzo udany występ był również udziałem Izy Rakowskiej.  Izka po 8 miejscu w półfinałach, pobiegła bardzo ambitnie i zajęła 12 miejsce w rywalizacji  sześćdziesięciu najlepszy biegaczek województwa podlaskiego. Te trzy doskonałe występy naszych dziewcząt złożyły się na bardzo wysokie szóste miejsce w klasyfikacji drużynowej , na sklasyfikowanych ogółem 96 szkół. Michał Bagiński w kategorii klas czwartych zajął 10 miejsce. Jest to początek startów Michała, uzdolnionego lekkoatlety i jesteśmy przekonani, że dostarczy on nam jeszcze wielu powodów do radości. Najlepszy swój start odnotował również Dawid Resko, który z półfinału do finału dostał się z ostatniego 15 miejsca, a w Białymstoku wywalczył 21 miejsce wśród najlepszych w województwie.

opiekun: Chodnik Sławomir   galeria zdjęć z zawodów na stronie: https://picasaweb.google.com/111694288175603659122

   
Święto Edukacji Narodowej

W naszej szkole, jak co roku uroczyście obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Powróćmy, jak za dawnych lat”. Do minionych czasów nawiązywał  wystrój sali oraz piosenki w wykonaniu chóru. Każdy mógł przywrócić w pamięci pewien etap swojego życia. Beztroskie dzieciństwo przypomniała piosenka pt. „Kolorowe jarmarki”, podczas której na scenie nie zabrakło odpustowych wiatraczków, pierzastych kogucików, baloników na druciku i koników bujanych.

 Do czasów młodości nawiązywały piosenki: „Cicha woda”, ”Bo z dziewczynami”, „Kwiat paproci”, które odzwierciedlały życiowe perypetie i porywały do śpiewu zebraną widownię. Najmłodsza uczestniczka występu-  Ola Sokołowska- wprowadziła w sentymentalny nastrój, śpiewając piosenkę ”Kawiarenki”. Podczas uroczystości wspominaliśmy również nauczycieli, których nie ma już wśród nas. Piosenka pt.     „W żółtych płomieniach liści” była chwilą nostalgii i przemyśleń nad przemijaniem. W życzeniach skierowanych do nauczycieli wykorzystano słowa poetki Marii Urbańskiej: „nie okłamałem chmur, nie oszukałem wiatru, nie okaleczyłem niczyich marzeń - dzięki Wam, Nauczyciele”.

Organizatorzy: M.  Olender, M. Chojnowska, E. Dęby, I. Paczoszka, G. Paczoszka

   
Ślubowanie uczniów klas I SF Jurzec Szlachecki

W dniu 13 października  w naszej szkole uczniowie klasy pierwszej stali się prawowitymi uczniami po uroczystym pasowaniu przez Pana Dyrektora. Złożyli uroczystą przysięgę, przypieczętowali to własnoręcznym odciskiem.
Jednak najpierw uczniowie przeszli przez kilka trudnych prób.

   

Tylko bezpieczną drogą do szkoły

    Zawsze na początku roku szkolnego w naszej szkole odbywa się spotkanie najmłodszych uczniów z przedstawicielami policji. W tym roku szkolnym takie spotkanie miało miejsce     12 października. Do szkoły przyjechały policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, asp. sztab. Joanna Makarewicz  i mł. asp.  Anna Masłowska.

Jak zawsze głównym celem wizyty policjantów w szkole było informowanie dzieci o zagrożeniach związanych                   z poruszaniem się po drogach. Spotkanie z policjantem jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Nie do przecenienia jest również doświadczenie funkcjonariuszy, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafią udzielić dzieciom porad praktycznych, a nawet wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły.

   Podczas ostatniego spotkania poruszane były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz edukacji komunikacyjnej. Rozmawiano z dziećmi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Omówiono i przećwiczono z dziećmi prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, jak również uświadomiono dzieciom, jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku lub na odzieży. Po raz pierwszy zajęcia ułatwiły bardzo atrakcyjne, kolorowe pomoce, dzięki którym najmłodsi uczniowie bardzo chętnie praktycznie uczyli się przechodzić bezpiecznie przez jezdnię.

    Poza tym przypomniano numery alarmowe do służb ratunkowych i wpajano ważne zasady, jak na przykład unikanie kontaktu z nieznajomymi.

A wszystko to z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych.

   Bardzo dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Kolnie za  przeprowadzenie interesujących i tak potrzebnych zajęć.

Elżbieta Karwowska

   
Święta Pieczonego Ziemniaka
Dnia 7 października uczniowie klasy 3b uczestniczyli w imprezie klasowej z okazji "Święta Pieczonego Ziemniaka". Spotkanie odbyło się w Dzięgielach.
Bawiliśmy się, graliśmy i zwiedzaliśmy Dzięgiele, wieś w której mieszka nasza klasowa koleżanka Wiktoria.

Wspólnie przygotowaliśmy ognisko. Były pieczone ziemniaki, kiełbaski i babka ziemniaczana przygotowana przez nasze mamy. Wszystkim dopisywał humor i dobry apetyt.

   

Mistrzostwa Grupy Zachodniej w biegach przełajowych

            W dniu 03.10.2015 na trasach biegowych w Rybakach k. Miastkowa przeprowadzono Mistrzostwa Grupy Zachodniej w indywidualnych biegach przełajowych.

            Po eliminacjach powiatowych, które odbyły się 27.09. 2015 w Koźle, prawo startu w tych zawodach  wywalczyło sobie 15 uczniów naszej szkoły.

 Awans do Finału Wojewódzkiego zdobyło 5  zawodników. Kolejny sukces odniosła nasza najlepsza lekkoatletka, Ewelina Stankiewicz wygrywając zawody rocznika 2004. Był to bardzo emocjonujący bieg, w którym to rywalizacja o pierwsze miejsce od początku  toczyła się  pomiędzy Eweliną,  a zawodniczką z SP 10 Łomża. Ewela,  szczególnie w końcówce biegu,  pokazała swój ogromny talent i długim finiszem na ostatnich 150 metrach pokonała przeciwniczkę i faworytkę tego biegu. Z bardzo dobrej strony pokazali się nasi najmłodsi biegacze, Michał Bagiński i Agnieszka Napiórkowska. Michał wspaniałym finiszem, z miejsca poza pierwszą dziesiątką, wdarł się na trzecie miejsce i zdobył brązowy medal. Agnieszka po długim prowadzeniu , ukończyła bieg, na najgorszym dla sportowca 4 miejscu.

            Awans wywalczyli sobie uczniowie klas szóstych. Iza Rakowska w biegu dziewcząt zajęła ósme miejsce. Dużą niespodziankę sprawił Dawid Resko, który po bardzo ambitnym biegu wszedł do finału z czternastym wynikiem.

            Oprócz wymienionych naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Chojnowska, Marek Kossakowski, Paweł Nerkowski, Paulina Bagińska, Łukasz Brakoniecki, Kasia Dzięgielewska, Iza Janusz, Kinga Niksa, Kacper Martysiuk i Piotrek Nerkowski. Wszystkim startującym należą się podziękowania za zaangażowanie, wolę walki i ambitną postawę.  

Opiekun: Chodnik Sławomir           

 galeria zdjęć z zawodów na stronie: Picasa Web Albums - Sławomir Chodnik - Google

   

Zwierzaki - cudaki.

  Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce  i warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe , ale posiadają interesujące kształty i  przepiękne barwy. Dlatego właśnie w październiku postanowiliśmy przygotować wystawę pt.:  ,,Zwierzaki - cudaki  z owoców i warzyw”.                              

  Jest  to jedno z  działań realizowanego w szkole projektu edukacyjnego : ,,Wiemy co  jemy i zdrowo żyjemy” mającego na celu m.in. uświadomienie uczniom, jak ważną rolę w zdrowym odżywianiu  odgrywają  warzywa i owoce. 

     Prace   dostarczone przez uczniów z klas IV- VI okazały się niezwykle interesujące i oryginalne.  Na wystawie znalazło się  85  wytworów z najróżniejszych gatunków warzyw i owoców. Ekspozycja prac cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły.

      Dziękujemy dzieciom za przygotowanie prac  i rodzicom za zaangażowanie i pomoc.                                           Organizatorzy: Danuta Pędzich, Aldona Wesołowska

   
   
Światowy Dzień Muzyki

   1października obchodzony jest Światowy Dzień Muzyki.  Jest to okazja do wielu koncertów i innych około muzycznych wydarzeń. Uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami gimnazjum uczestniczyli w koncercie  zorganizowanym z inicjatywy dyrekcji Zespołu Szkolno - Przedszkolnego.

Adam Dariusz Krasiński organista parafii w Stawiskach w kościele parafialnym zaprezentował zebranym wybrane przez siebie znane utwory muzyki organowej. A były to: "Preludium" Jana Podbielskiego, "Preludium i fuga na temat pieśń Święty Boże" Władysława Żeleńskiego, "Taccata" Jana Pachelbela, "Fantazja" Jana Pachelbela, " Preludium i fuga d-moll" J.S. Bacha, "Taccata d- moll"  J.S. Bacha, "Preludium c- moll Stabat Mater" Fryderyka Chopina, "Ave Maria" Gounoda, własna improwizacja do "Alleluja" Haendla.  Dziękujemy bardzo za wspaniały koncert.

   
Święto pieczonego ziemniaka

1 października 2015 roku do naszej szkoły przybyła klasa III z wychowawcą Panią Wandą Szumską na uroczystość Święta pieczonego ziemniaka. Również swoją obecnością  zaszczycili nas Pani Sekretarz Agnieszka Rutkowska i Pan Dyrektor Tomasz Chojnowski. Uczniowie dowiedzieli się jak inaczej nazywa się  ziemniak, skąd pochodzi, i co się z niego robi.

 Uczestniczyły w kilku konkursach na temat ziemniaka.  Zjedli przyrządzone wcześniej przez mamy placki ziemniaczane i babkę z ziemniaków. Potem  na ognisku upiekły kiełbaskę i ziemniaki. Na koniec każdy zgodnie z rytuałem musiał być „namaszczony  przez ziemniaka”.  Kulminacją było karmienie kiślem kolegę lub koleżankę. Dzieciaki wyjechały zadowolone i uśmiechnięte.
   

Debata klasowa na temat dobrego wychowania

   W tym roku szkolnym w naszej szkole pracujemy pod hasłem: „Totalna Akcja Kulturalna”.  Będziemy realizować wiele działań wychowawczych, aby nasi uczniowie zaprzyjaźnili się       z kulturą  i dobrym wychowaniem. Jednym z już rozpoczętych zadań jest program socjoterapeutyczny realizowany w klasie   VI C pod nazwą „Kultura nie gryzie”.

 W ramach tego programu  24 września 2015 r. odbyła się w klasie VI C debata pod nazwą: "Czy warto być dobrze wychowanym?"

   Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania uczniów z celem spotkania i obejrzenia kilku scenek rodzajowych. Następnie wyjaśniono uczniom, na czym polega debata. Losowo dokonano podziału na dwie grupy: za i przeciw i przeprowadzono dyskusję zmierzającą do odpowiedzi na pytanie: "Czy warto być dobrze wychowanym?"

   Do przeprowadzenia debaty klasowej wybrano dyskusję nieformalną, aby dać możliwość wypowiedzenia się jak największej liczbie uczniów.

   Debata rozpoczęła się burzą mózgów, podczas której uczniowie podawali swoje pomysły związane z  problematyką dobrego wychowania. Prowadzili bardzo ożywioną dyskusję wykazując się dużą wiedzą, trafnymi opiniami i spostrzeżeniami, potrafili prawidłowo zinterpretować obejrzane scenki sytuacyjne. Argumenty za i przeciw uczniowie zapisywali na tablicy i dyskutowali nad nimi.

   Debata klasowa udała się. Uczniowie chętnie w niej uczestniczyli, zadawali pytania i widać było, że ta tematyka ich interesuje. Aktywni byli wszyscy uczniowie, a co najważniejsze - w finale debaty nikt nie miał wątpliwości, po której stronie tablicy stanąć.

                                                                        Pedagog szkolny - Elżbieta Karwowska

   
Żyj zdrowo na sportowo

        19 września 2015 odbył sie V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów. Jednym z celów turnieju było propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej w każdym wieku.  Uczniowie naszej szkoły przyłączyli sie do rozpowszechniania tych idei, prezentując prace plastyczne.

Spora grupa dzieci brała udział w grach, zabawach sportowych, które były zorganizowane przez organizatorów. Cały turniej uświetniły występy artystyczne uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Nasi uczniowie zaprezentowali się w "mini koncercie" wokalno - instrumentalnym.

G.P.

   
Biwak

W dniu 19 września 2015 roku na terenie Szkoły Filialnej nauczyciele zorganizowali uczniom biwak. Uczniowie przynieśli ze sobą namioty i śpiwory. Wspólnie z uczniami i ich rodzicami rozstawiliśmy  namioty. Dzieciaki przygotowały sobie same posłanie. Wieczorem przy ognisku same piekły sobie kiełbaski i ziemniaki.

  Wspólnie bawiły się w różne gry i zabawy. Wieczorny spacer przy latarkach wywołał wiele emocji.  Dzieciaki podekscytowane długo nie mogły zasnąć. W nocy nie brakowało przygód. Rano dzieciaki wstały zadowolone. Ogrzały się przy ognisku. Same robiły sobie śniadanie. Spakowały swoje rzeczy i z zapałem opowiadały co przydarzyło im się w nocy – bo miały wypisane to na twarzach…

Takiej przygody długo nie zapomną..

   

XXIV Rajd Pieszy-,,Poznajemy Kurpiowszczyznę ”

Dnia 18 września 2015r. uczniowie klas: IV a, IV b , IV c, V a i VI b wzięli udział w XXIV Rajdzie Pieszym –„ Poznajemy Kurpiowszczyznę”. Celem rajdu było m.in. poznanie rezerwatów Puszczy Kurpiowskiej i miejsc Pamięci Narodowej na trasach rajdu, poznanie pięknych rekreacyjnych terenów doliny Narwi i Pisy , propagowanie  aktywnego wypoczynku , integracja .

Uczniom została  także przybliżona  postać Adama Chętnika jako działacza Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego na Ziemi Łomżyńskiej.   Uczniowie wraz z opiekunami  przeszli   ośmiokilometrowy   piękny, malowniczy szlak  z Mątwicy, przez Szablak i Nowogród do Wiaty nad Pisą w Morgownikach. Pogoda, jak również dobre   humory dopisywały  wszystkim uczestnikom marszu, a kiełbaski pieczone w ognisku na zakończenie rajdu były smacznym dopełnieniem tego wspaniałego dnia. Nieco zmęczeni , ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.  Za rok znów idziemy… pieszo po zdrowie… i polecamy wszystkim…

   
   
Wrześniowe rocznice
17.09 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczcili rocznicę września 1939r. Napaść hitlerowskich Niemiec – 1 września 1939 r. i 17 września 1939 r. atak ZSRR na Polskę.  Uczniowie kl. V C na apelu szkolnym przybliżyli historię dramatu ludzi z czasów  II wojny światowej, która ze względu na olbrzymie straty była niewyobrażalnym doświadczeniem świata i ludzi.  
Uczniowie rozumieją, ze naród, który zapomni swą przeszłość skazany jest  na bolesne doznania dlatego  PAMIĘTAMY !
   
Bieg Bobra 2015

        Po kilku latach przerwy powróciliśmy do organizacji imprezy rekreacyjno - biegowej, pn. "Bieg Bobra". Na malowniczych trasach biegowych, najładniejszego miejsca w naszej gminie, Sokolisze,  16 września wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami  spotkali się, by uczestniczyć w tej imprezie.  

Celem imprezy było propagowanie powszechnej aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia, poznanie uroków naszej najbliższej okolicy, jak również integracja zespołów klasowych.

         Przeprowadzono 12 biegów od klas I do VI, osobno w kategorii dziewcząt i chłopców, na dystansach od 120 od 600 m. Po zakończeniu wszystkich biegów odbyło się uroczyste podsumowanie wraz z dekoracją medalami trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii.  Dużą atrakcją były również przygotowane przez rodziców wraz z wychowawcami ogniska i grille klasowe.

A oto najlepsze trójki zawodników w każdej kategorii:

Klasa I

Dziewczynki

Chłopcy

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

1

Natalia Dzikowska

I C

1

Krystian Sokołowski

I

2

Martyna Sobocińska

I A

2

Marcin Dęby

I A

3

Oliwia Kuczyńska

I B

3

Tomasz Zelkowski

I A

 Klasa II

Dziewczynki

Chłopcy

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

1

Patrycja Kowalewska

II B

1

Jakub Sobociński

II A

2

Aleksandra Sokołowska

II A

2

Kacper Demby

II B

3

Natalia Dzięgielewska

II B

3

Dawid Chojnowski

Budy Stawiskie

Klasa III

Dziewczynki

Chłopcy

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

1

Kamila Skrodzka

III A

1

Paweł Nerkowski

III b

2

Modzelewska Weronika

III A

2

Bartosz Kozikowski

III a

3

Diana Kamińska

III C

3

Karol Tafiłowski

III a

 Klasa IV

Dziewczynki

Chłopcy

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

1

Sandra Bączek

IV B

1

Michał Bagiński

IV C

2

Ola Wysocka

IV A

2

Marek Kosakowski

IV B

3

Zuzanna Gryguc

IV B

3

Przemysław Bagiński

IV C

 Klasa V

Dziewczynki

Chłopcy

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

1

Agnieszka Napiórkowska

V A

1

Łukasz Brakoniecki

V C

2

Wiktoria Chojnowska

V A

2

Patryk Cwaliński

V B

3

Karolina Skrodzka

V C

3

Adam Pulwin

V C

 Klasa VI

Dziewczynki

Chłopcy

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

1

Ewelina Stankiewicz

VI C

1

Piotr Nerkowski

VI B

2

Iza Rakowska

VI A

2

Dawid Resko

VI C

3

Katarzyna Dzięgielewska

VI A

3

Kotowski Łukasz

VI A

 

 

   
Uroczyste rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 S.F. Jurzec

      W dniu 1 września 2015 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016. Na uroczystość przybyli Pan Dyrektor Tomasz Chojnowski, Pani Wicedyrektor Danuta Truszkowska, Dyrektor Hexa Bank w Stawiskach Pan Paweł Bączek oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice. Pan dyrektor życzył uczniom dużo dobrych ocen, wytrwałości i pomyślności w nowym roku szkolnym.

Dyrektor banku obdarował uczniów klas pierwszych miłymi upominkami.
Pełni zapału i radości na nowy rok wszyscy udali się do domów.
   
Uroczyste rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016
Foto-relacja z rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Stawiskach.
   
   
   
   
   
Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach