,,Jesień w twórczości dziecięcej "

W dniu 10.10.2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski przygotowany przez Panią Dorotę K. Przedszkolaki  i uczniowie klasy II i III przed liczną publicznością złożoną z rodziców jak i przed komisją konkursową złożoną z nauczycieli prezentowali wybrane przez siebie wiersze. Dla wyrównania szans konkurs odbył się w dwóch kategoriach: grupa przedszkolna i  klasy II-III. Jedne wiersze były długie inne krótkie, śmieszne i nostalgiczne...

Jury miało trudny wybór, by wybrać tych, którzy najładniej wyrecytowali wybrane wiersze. Najważniejsza była odwaga, płynność recytacji, modulacja głosu oraz swoboda prezentacji.

 

W grupie przedszkolnej zostali nagrodzeni:

1 miejsce - Amelia  K.

2 miejsce – Zosia S.

3 miejsce - Patryk Z. i Mateusz D.

W grupie klas II i III

1 miejsce- Julia S. kl. III

2 miejsce - Marcel Z. kl. III

3 miejsce - Karol K. kl. II

Wyróżnienie: Maciek S. kl. III, Bartosz D. kl. II

Dla zwycięzców były nagrody rzeczowe a  dla wszystkich pamiątkowe dyplomy. 

Wszystkim gratulujemy odwagi i zwycięstwa. 

   
Dzień Chłopaka i święto pieczonego ziemniaka.

Na niebie małe promyki słońca a na ziemi pierwsze jesienne liście to znak, że nadeszło święto pieczonego ziemniaka, które tym razem zostało połączone z Dniem Chłopaka. Na polanie obok szkoły zapłonęło ognisko. Na przygotowane przez rodziców kijki nabijaliśmy kiełbaski, aby upiec je nad ogniskiem. W żar wrzucone zostały ziemniaki, które zbieraliśmy z odsłoniętej skiby. Były wesoły gry z piłką, zawody sportowe a na koniec - życzenia dla chłopców i słodkie upominki. Czas upłynął szybko i miło.

   
Bezpieczna droga do szkoły.

Z nastaniem nowego roku szkolnego po raz kolejny do naszej szkoły przyszli Panowie policjanci. Przeprowadzili krótką pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Obejrzeliśmy film o znakach drogowych. Poza tym policjanci sprawdzili nasze tornistry i obdarowali nas znakami odblaskowymi, byśmy byli widoczni na drodze. Wraz z Paniami wychowawczyniami pod okiem policjantów przećwiczyliśmy przechodzenie przez ulicę i bezpieczne poruszanie się po ulicy.  

   
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
 
   
 
Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach