Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Poranek 4 września 2017 roku powitał całą społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego deszczowo. Słońce ukryło się za chmurami, jakby nie chciało więcej nikogo kusić perspektywą odpoczynku. Taka niemal jesienna aura towarzyszyła inauguracji nowego roku szkolnego. 

Mimo chmur i kapiących czasami kropli deszczu uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu gości, przedstawicieli władz samorządowych oraz grono przyjaciół, wspierających szkołę duchowo i materialnie.  W związku ze zmianą struktury szkolnictwa w murach szkoły ponownie zawitali uczniowie, którzy niedawno je opuszczali, by rozpocząć etap nauki. Od tego roku są uczniami oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Stawiskach.

Mimo że pogoda nie zachęcała do uśmiechu, twarze wszystkich rozjaśniły się, kiedy Dyrektor P. Tomasz Chojnowski powitał uczniów klas pierwszych, rozpoczynających swoją przygodę z nauką. Pierwszoklasiści z przejęciem odbierali upominki z rąk Dyrektora Hexa Banku P.  Pawła Bączka, a potem biegli w stronę swoich pań. I choć czasami trudno było im się rozstać z ukochaną mamą, ostatecznie zwyciężało w nich poczucie obowiązku. Grzecznie stawali obok tarczy, aby tak symbolicznie przyłączyć się do szkolnej społeczności.

Po spotkaniach z wychowawcami uczniowie pobiegli do domu, aby cieszyć się wolnym popołudniem i przez chwilę oddać się leniuchowaniu. Jutro na dźwięk dzwonka wakacyjne przygody staną się kolejnym wspomnieniem.

   
 
   
 
 
   
 
   
 
   
   
 
   
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach