Kolejny sukces naszych uczniów na III FESTIWALU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I HARCERSKIEJ w Jedwabnem

W sobotę 18.11.2017 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbył się  III Festiwal Pieśni Patriotycznej i Harcerskiej.  Uczestników oceniało jury w składzie: hm. Teresa Niklewicz, Cecylia Borawska, Izabela Cierpikowska.

Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Sokołowska, Amelia Leszczyńska pod opieka pani Marioli Olender oraz Wiktoria Nowicka, Izabela Rybicka  przygotowane pana Grzegorza Paczoszka.

Po wysłuchaniu   wykonawców w  czterech kategoriach wiekowych jury postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii klas IV-VII:

I miejsce  -  Wiktoria Zapert

II miejsce  - Nikola Wiśniewska

III miejsce - Oliwia Szmitko

Wyróżnienie -  Wiktoria Nowicka

Wyróżnienie -  Sylwia Filter

 

W kategorii - Gimnazjum/ Szkoła Ponadgimnazjalna:

I miejsce  - Izabela Rybicka

II miejsce  - Paulina Jaskółka

III miejsce - Marta Dzięgielewska

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

źródło:http://naszakultura.pl

   
   
   
   
   
Sukces uczniów w konkursie pieśni patriotycznych Carmen Patrium.

8 listopada  w Kolnie odbył się konkurs pieśni patriotycznych - "Carmen Patrium - pieśń ojczysta". Była to wspaniała okazja do wspierania wychowania patriotyczne młodego pokolenia.

Do udziału w konkursie przystąpiły: Patrycja Gorela pod opieką przez pana Jerzego Rybickiego oraz Wiktoria Nowicka, Izabela Rybicka  przygotowane pana Grzegorza Paczoszka.

W konkursie wzięło udział 20 uczestników reprezentujących nie tylko powiat kolneński, ale także takie miejscowości jak Łomża, Szczytno.

Patrycja Gorela przy akompaniamencie pana Jerzego Rybickiego wykonała nastrojową "Kołysankę" oraz "Szare szeregi". Wiktoria Nowicka sięgnęła po repertuar z filmu "Czas Honoru", "Tchnienie wolności" oraz " Dziewczyna z granatem". Izabela Rybicka wykonaniem utworów "Rozkwitały pąki białych róż" oraz "Jedenasty listopada" zwróciła uwagę jury i otrzymała wyróżnienie. Nasze uczennice zaprezentowały  wysoki poziom, wykazały się dużą kreatywnością i talentem wokalnym. Link do fotoreportażu z konkursu >>otwórz

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Grzegorz Paczoszka , Jerzy Rybicki

 

   
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych

28 października na trasach biegowych obok bazy harcerskiej w Koźle zostały przeprowadzone Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Wzięło w nich udział ponad 300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu kolneńskiego. Trzy najlepsze szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców oraz 6 najlepszych indywidualnie zawodników uzyskało awans do półfinału wojewódzkiego.

Bardzo dobrze zaprezentowali się w tychże zawodach uczniowie naszych szkół. Zarówno grupa dziewcząt jak i chłopców szkoły podstawowej stanęła na podium.

 Podobnie zaprezentowali się uczniowie gimnazjum zajmując w obu kategoriach pierwsze miejsce. Indywidualnie w pierwszych szóstkach znaleźli się: Oliwia Resko, Martyna Łojewska, Paulina Sokołowska, Agnieszka Napiórkowska, Ewelina Kozikowska oraz Kowalski Piotr, Kacper Dęby, Piotr Nerkowski i Chojnowski Jakub ze szkoły podstawowej, a także Ewelina Stankiewicz, Karolina Tereszczak, Iza Rakowska, Wiktoria Szulc i Wiktoria Miszczak oraz Barżykowski Patryk, Kacper Martysiuk, Piotrek Nerkowski i Łukasz Kotowski z oddziałów gimnazjalnych. Tak więc w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się w kwietniu nasza gmina będzie reprezentowana w komplecie 4 drużyn.

   
   

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO „Kurpie – moja mała ojczyzna”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu plastycznego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Turośli. Konkurs miał na celu pobudzenie zainteresowań historią, kulturą i tradycją Kurpiowskiej Puszczy Zielonej, która położona jest nieopodal naszego miasta. W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów z klas: IIA, IIIA, VA. Wszyscy uczestnicy doskonale przedstawili tematykę konkursu, wykazując  przy tym wielką staranność w zastosowaniu technik plastycznych. Spośród tej niewielkiej grupy uczniów czworo zostało laureatami. To ogromny sukces dla nich i naszej szkoły, ponieważ jury konkursowe  doceniło ich prace wśród 92 nadesłanych prac.

Oto wyniki konkursu:

 Kategoria klas I – III:

I MIEJSCE ( egzekwo) -Kamil Modzelewski kl. IIA i Martyna Mieczkowska kl. IIIA

Kategoria klas IV – VI:

I MIEJSCE -  Julia Bajkowska kl. VA

WYRÓŻNIENIE -  Weronika Modzelewska kl.VA

DYPLOMY ZA UDZIAŁ: 

Julia Laskowska i Julia Mroczkowska – kl. IIIA, Patrycja Bagińska, Weronika Maliszewska, Kamila Skrodzka – kl. VA

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy  do obejrzenia galerii prac plastycznych.

                                                                                                   Mariola Olender i Bożena Nowicka

   
   

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym

W dniu 22 października w Zabielu zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym w kat. dziewcząt i chłopców.

W zawodach wzięły udział 3 drużyny dziewcząt oraz 3 drużyny chłopców. Najlepszymi zawodniczkami okazały się dziewczęta z Małego Płocka. Uczennice z naszej szkoły zajęły trzecie miejsce.

W kat. chłopców mistrzami powiatu została drużyna  Stawisk. Zespół w składzie: Rafał Pulwin, Patryk Roćko, Dawid Karwowski, Adam Pulwin zdobył puchar i dyplom oraz awansował do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 18 listopada w Nowogrodzie.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy, a chłopcom życzymy powodzenia w półfinale.

 Michał Sobociński

   
Mistrzynie województwa.

Z pucharem za pierwsze miejsce  wróciły dziewczęta  z Mistrzostw Województwa Podlaskiego  w sztafetowych biegach przełajowych. Jest to historyczny wynik, ponieważ  po raz  pierwszy uczennice  naszej szkoły okazały się najlepszą drużyną w województwie.

         W Przewięzi  k/Augustowa,  w dniu 21 października 2017 r. zostały przeprowadzone finałowe zawody województwa podlaskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Nad jeziorem Białym, na bardzo ładnej widokowo,   ale trudnej technicznie trasie,  zespoły rywalizowały na pętli o długości 800 m.

Od pierwszej zmiany, na którą w naszym zespole wybiegła Agnieszka Napiórkowska, rywalizacja o pierwsze miejsce toczyła się między trzema drużynami: SP 3 Augustów, SP Kleosin i naszymi dziewczętami. Na dwóch następnych zmianach, Oliwia Resko i Wiktoria Chojnowska wypracowywały coraz lepszą pozycję, a w czołówce pozostała tylko nasza szkoła i szkoła z Augustowa. Od czwartej zmiany i startu Oliwii Patalan, objęliśmy  prowadzenie z przewagą kilkudziesięciu metrów. Następne zawodniczki: Ewa Bagińska, Paulina Sokołowska, Ewelina Kozikowska, Martyna Łojewska, Agnieszka Paszkowska , nie pozwoliły sobie odebrać prowadzenia. Ola Wysocka biegnąca na ostatniej zmianie z przewagą ok. 200 metrów  dotarła na metę jako pierwsza. Skład zespołu uzupełniały Weronika Modzelewska i Patrycja Kowalewska, które były rezerwowymi w tych zawodach.

         Dziewczętom należą się ogromne wyrazy uznania. Sukces wcale nie przyszedł  łatwo. Zawodniczki przez dwa miesiące bardzo solidnie przygotowywały się do tego startu. Naszego zespołu nie omijały również kontuzje i choroby, ale pomimo tych kłopotów,  zespół osiągnął spektakularny sukces.

Opiekun: Chodnik Sławomir

   
   
II Mistrzostwa Szkoły w Sztafetowych Biegach Przełajowych

18 października 2017r. przy stadionie miejskim w Stawiskach odbyła się kolejna sportowo-rekreacyjna rywalizacja  o mistrzostwo szkoły.  To już druga edycja „Mistrzostw Szkoły w Sztafetowych Biegach Przełajowych”. 

Impreza przeprowadzona została w dwóch kategoriach: klas IV i klas V-VI. Każda z  klas typowała 6 uczestników biegu: trzy dziewczynki i trzech chłopców, pozostali uczniowie wraz z wychowawcami wspierali i  głośno dopingowali swoich reprezentantów. Zawodnicy musieli pokonać ok. 500m.

 Piękna, jesienna aura sprzyjała biegom. Po zaciętej walce w kategorii klas czwartych I miejsce zajęła klasa IV c, II miejsce IV a, III miejsce IV b. W kategorii klas V-VI zdecydowaną przewagą wygrała klasa VI c, II miejsce odnotowała Vc, III miejsce zajęła Va.  Sztafety  w pierwszej trójce zostały nagrodzone medalami i pucharami.

Poniżej przedstawiamy wyniki biegu:

W kategorii klas IV:

MIEJSCE

KLASA

SKŁAD DRUŻYNY ZWYCIĘSKIEJ

1

IV C

1. KACPER DĘBY

2. BARTOSZ KLIMOWICZ

3. PATRYK ZALEWSKI

4. PATRYCJA KOWALEWSKA

5. NATALIA DZIĘGIELEWSKA

6. ANDŻELIKA METELSKA

2

IVA

3

IVB

 W kategorii klas V-VI

MIEJSCE

KLASA

SKŁAD DRUŻYNY ZWYCIĘSKIEJ

1

VI C

1. ADAM BORZYMOWSKI

2. PRZEMYSŁAW BAGIŃSKI

3. DAMIAN SZYMANOWICZ

4. EWA BAGIŃSKA

5. PAULINA SOKOŁOWSKA

6.OLIWIA PATALAN

2

VC

3

VA

4

VIA

5

VB

 

VIB  NIE UKOŃCZYŁA BIEGU

Anna Rybicka, Grzegorz Dardziński, Sławomir Chodnik

   
Mistrzostwa Grupy Zachodniej

Bardzo dobry start zakończony zdecydowanym zwycięstwem, odnotowały dziewczęta szkoły podstawowej na Mistrzostwach Grupy Zachodniej.

            7 października na malowniczych trasach biegowych nad Narwią w Nowogrodzie, odbyła się następna z eliminacji do Finału Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych, 10x800 m. Awans do finałów uzyskiwało 5 najlepszych drużyn. W zawodach wzięło udział 25 zespołów kategorii szkół podstawowych i 20 w kategorii gimnazjów.

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kusy” po raz kolejny,  po zwycięstwie w zawodach powiatowych,  potwierdziły dobre przygotowanie i wysoką formę sportową. Na pierwszej zmianie rywalizację rozpoczęła Ola Wysocka, która do strefy zmian dotarła zgodnie z planem na czołowej pozycji. Oliwia Resko miała za zadanie przyprowadzić zespół na pierwszym miejscu i wywiązała się z tego zadania doskonale. Następne dziewczęta w kolejności: Agnieszka Napiórkowska, Oliwia Patalan, Ewelina Kozikowska, Paulina Sokołowska, Wiktoria Chojnowska, Diana Kamińska, Martyna Łojewska i Magda Chrzanowska tylko zwiększały dystans i na mecie zameldowały się na pierwszym miejscu z przewagą około 300 m nad następnymi zespołami.

            W zawodach wystąpili również chłopcy. Młody zespół złożony w większości z uczniów klasy piątej, po ambitnym biegu, rywalizację ukończył na 12 miejscu.

            W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej po rocznej przerwie na dystansie 10 x 800m wystartowały dziewczęta. Chłopcy zaś rywalizowali na dystansie 10 x 1000m. Obie sztafety zaprezentowały się dobrze, a do radości z awansu obu sztafetom zabrakło dosłownie kilku metrów, gdyż chłopcy uplasowali się na szóstym, a dziewczęta na siódmym miejscu. Zobaczymy co wydarzy się w przyszłym roku.

   
   
BIEG BOBRA 2017

Za nami kolejna, sztandarowa impreza sportowa września, czyli Bieg Bobra 2017.

W najpiękniejszym zakątku naszej gminy, na Sokolisze, przy fantastycznej pogodzie,  uczniowie klas od drugiej do szóstej, rywalizowali na różnych dystansach w biegach przełajowych.

Impreza jak zwykle miała charakter sportowy. Podczas jej trwania, mieli możliwość ścigania się najlepsi biegacze naszej szkoły. Niezwykle cenne jednak było to, że wszyscy uczestnicy spróbowali swoich sił imimo lekkiego zmęczenia, w dobrej formie ukończyli wyznaczone dystanse. Tradycyjnie w organizację włączyli się rodzice, przygotowując ogniska i grille.  Po wysiłku fizycznym wszyscy mogli  wzmocnić swoje siły i posilić się.

 Po rozegraniu ostatniego rundy, odbyły się dekoracje. Trzej najlepsi zawodnicy  z każdego biegu, przy dźwiękach fanfar, stojąc na podium,  z rąk Pana i Pani Dyrektor odebrali piękne, pamiątkowe medale.Zwieńczeniem imprezy był rozegrany po raz drugi, masowy bieg na dystansie 591 metrów, z udziałem wszystkich obecnych uczniów, nauczycieli, dyrekcji i rodziców.

Poniżej przedstawiamy medalistów w poszczególnych kategoriach.

KLASY II

DZIEWCZYNKI

CHŁOPCY

miejsce

Imię i nazwisko

klasa

miejsce

Imię i nazwisko

klasa

1

Barbara Chrostowska

 

1

Kacper Kosiński

 

2

Karolina Gawrych

 

2

Kamil Owsianko

 

3

Amelia Pulwin

 

3

Piotr Górski

 

KLASY III

1

Dzikowska Natalia

III c

1

Jakub Rafałowski

III c

2

Marta Dobrzycka

III b

2

Adrian Włodkowski

III c

3

Oliwia Kuczyńska

III b

3

Tomasz Zelkowski

III a

KLASY IV

1

Patrycja Kowalewska

IV c

1

Piotr Kowalski

IV a

2

Ola Sokołowska

IV a

2

Patryk Zalewski

IV c

3

Sandra Patalan

IV b

3

Kacper Demby

IV c

KLASY V

1

Oliwia Resko

V c

1

Paweł Nerkowski

V b

2

Diana Kamińska

V c

2

Krzysztof Szulc

V b

3

Agnieszka Paszkowska

V c

3

Hubert Zieliński

V b

KLASY VI

1

Paulina Sokołowska

VI C

1

Dawid Sokołowski

VI a

2

Ola Wysocka

VI a

2

Damian Szymanowicz

VI c

3

Oliwia Patalan

VI c

3

Adam Borzymowski

VI c

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach