"W rodzinie siła!"

Każdy człowiek ma swoje mocne i słabe strony. Piękną lekcją jest kochać go za to, czerpać radość i siłę z miłości do drugiego człowieka. Tego nas może nauczyć przede wszystkim rodzina. W rodzinie tkwi prawdziwa siła każdego człowieka. To w niej wszystko się zaczyna, to w niej tkwią korzenie, z których czerpiemy siłę na całe życie.

   To piękne i jakże prawdziwe przesłanie towarzyszyło społeczności Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Stawiskach podczas przygotowań do festynu rodzinnego, którego motywem  przewodnim było hasło: "W rodzinie siła".

    W słoneczne popołudnie 11 czerwca 2017 r. teren wokół naszej szkoły był pełen gwaru i wesołej z zabawy. Punktualnie o godzinie 13.30, dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Stawiskach, p. Tomasz Chojnowski, dokonał otwarcia imprezy. Podkreślił rangę rodziny w życiu dziecka i w życiu szkoły. Przywitał gorąco przybyłych gości, rodziców, dziadków,  nauczycieli, uczniów i zaprosił do zabawy całą społeczność lokalną. Zaznaczył, że tego typu imprezy integrują szkołę z rodzicami i z najbliższym środowiskiem, włączają rodziców do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły, wzmacniają więzi między rodzicami i ich pociechami. Niewątpliwie jest to również doskonała okazja do relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu, do spędzenia czasu zdrowo i aktywnie w rodzinnej atmosferze.

    Na festynie rodzinnym wspólnie bawili się rodzice, dziadkowie, dzieci i nauczyciele. Nie zabrakło również  przedstawicieli władz samorządowych, na czele z Burmistrzem Stawisk, p. Krzysztofem Rafałowskim z rodziną. Zaszczyciła nas także swoją obecnością Sekretarz Gminy Stawiski, p. Agnieszka Rutkowska z rodziną. Swoją obecnością na festynie odpowiedzieli na zaproszenie liczni sponsorzy i przyjaciele szkoły.

   Festyn uświetniły występy uczniów naszej szkoły i maluchów z naszego przedszkola. Jako pierwszy wystąpił chór szkolny w repertuarze ludowym, w pięknych strojach ludowych przygotowanych specjalnie na tę okazję. Przedszkolaki zaprezentowały piosenki z konkursu "Rozśpiewane przedszkole" i taniec przygotowany przez instruktorkę ze szkoły tańca  EDU-DANCE. Klasy drugie zaprezentowały efektowny "Taniec hiszpański" i "Marsz Radezky'ego". Starsi uczniowie przygotowali piosenki polskie i angielskie wykonywane indywidualnie i grupowe, scenki i kabaret, "Taniec grubasów" i popisy zespołu "Nowe pokolenie". Był również efektowny pokaz sportowo - akrobatyczny, w którym zaprezentowały się uczennice klasy szóstej.

   Występy uczniów przeplatane były zabawami, grami, tańcami i konkursami, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, prowadzonymi przez dwójkę profesjonalnych animatorów. Zabawa była przednia, o czym świadczył radosny śmiech i doskonały humor uczestników, jak również reakcja publiczności.

   W trakcie festynu można było skorzystać z wielu atrakcji, np. dmuchanej zjeżdżalni czy przejażdżki na kucyku. Wielką atrakcją dla dzieci był pokaz umiejętności strażackich, wymagających dużej sprawności fizycznej i odwagi, podczas gaszenia symulowanego pożaru. Przeciąganie liny, śpiew, malowanie twarzy, loteria fantowa, to kolejne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Wielkim powodzeniem cieszyła się wata cukrowa i puszczanie gigantycznych  baniek mydlanych.

   Nie zawiedli również rodzice i jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie zaangażowali się w przygotowanie bufetu, który cieszył się ogromnym powodzeniem. Kartacze, gołąbki, babka ziemniaczana, rolady, chleb ze smalcem, bigos, grochówka... Nawet najwybredniejszy smakosz mógł znaleźć dla siebie coś dobrego. Były również swojskie pączki i wspaniałe ciasta. Wszystko przyrządzili rodzice naszych uczniów i bardzo im za to dziękujemy. Był również grill, pyszne szaszłyki i swojskie ogórki. Gdyby odwiedziła nas w tym dniu p. Magda Gessler, to nie miałaby powodów do przeprowadzenia swojej kuchennej rewolucji - wszystkie potrawy były wyśmienite.

   W dwóch kawiarenkach - jednej na świeżym powietrzu i drugiej w świetlicy szkolnej, można było spokojnie wypić kawę, herbatę lub zdrowy sok, jak również skonsumować zakupione w bufecie potrawy.

   Przez cały czas trwania pikniku panowała wspaniała, rodzinna atmosfera. Sprzyjała nie tylko piękna pogoda, ale także humor, który dopisywał wszystkim uczestnikom.

   Oj działo się tego dnia, działo! Trudno to wszystko opisać. Ten festiwal smaków i kolorów, rodzinnej radości i rozrywki, długo zostanie w pamięci całej społeczności szkolnej. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia. Dziękujemy uczniom za przygotowanie się do występów i za wspaniałą, dobrą zabawę, rodzicom za pomoc i dobry humor, nauczycielom za ogrom społecznej pracy włożonej w organizację festynu.

   Po tak udanym dniu z pewnością wszyscy poczuliśmy się, jak jedna wielka rodzina, a hasło festynu: „W rodzinie siła", utwierdziło nas w tym przekonaniu.

   Nasz wspólny festyn nie mógłby się odbyć, gdyby nie ofiarność naszych licznych sponsorów i przyjaciół szkoły, którzy nie zawiedli nas i wsparli finansowo organizację imprezy.

Główni Sponsorzy festynu rodzinnego "W rodzinie siła":

ü  Hurtownia  Warzyw i owoców Witamina w Łomży p. Marek Włodarczyk

ü  Hurtownia Artykułów Spożywczych  TMT w Łomży

ü  FOLPAK Jolanta Chojnowska Łomża

ü  Firma UZIMEX – Zbigniew Załęski Sokołów Podlaski

ü  p. Zbigniew Skrodzki – Sklep Spożywczy  „U Zbyszka"

ü  p. Tadeusz Zalewski  - radny Rady Miejskiej w Stawiskach

ü  PHU Vindov Piotr Grzegorz Tokarz

ü  Paweł Bączek Hexa Bank Spółdzielczy w Stawiskach

ü  Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie „WARTA”

ü  Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa

ü  p. Radosław Patalan  Restauracja Romeo

ü  p. Barbara Rzadka  Agroturystyka Dzierzbia

    Bezinteresowność w dzisiejszych czasach nie jest zbyt popularna. Nieczęsto stać nas na czyn, który nie ma w sobie nutki interesu własnego. Tym bardziej serdecznie Państwu dziękujemy za życzliwość i pomoc pozbawioną kalkulacji, za dobre słowo. Jesteśmy przekonani, że dobro, którym się z nami dzielicie, powróci do Was ze zdwojoną mocą.

Niech proste słowo "Dziękujemy" odda naszą wdzięczność, którą niełatwo jest ubrać w słowa.

  Do zobaczenia za rok na następnym festynie. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy!

Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach Miejskie Przedszkole w Stawiskach